Svátek má: Julie

Politika

Velikost textu:

Hašek: Vláda opakuje chybu a jak říká Zeman, to dělá jen blbec!

Hašek: Vláda opakuje chybu a jak říká Zeman, to dělá jen blbec!

<< PŘIPOMEŇME >> Blokaci dezinformačních webů by měl upravit zákon chystaný ministerstvem vnitra. To k jeho přípravě přizvalo jen zástupce bezpečnostních složek, veřejné konzultace se konat nebudou...

Michal Hašek
16. července 2022 - 11:16

Mezera v legislativě učinila z jarniho zablokování některých údajných dezinfowebů velmi diskutované téma - laicky i odborně - s ohledem na vážnost tématu přípustnosti cenzury, resp.omezení svobody slova a projevu, napsal Michal Hašek na facebooku a pokračuje.

Tehdy udělala vláda chybu, když se exekutiva bez zákonného zmocnění zamotala do rozhodování soukromoprávního správce a provozovatele internetových domén.

Prezident Zeman říká, že chybu může udělat každý, ovšem jen blbec chybu opakuje.

Zdá se mi krajně nešťastné, když teď ministerstvo vnitra připravuje potřebnou legislativu „pod pokličkou" bez veřejné diskuse. Je to škoda, protože transparentnost a veřejná debata by tak vážnému tématu jako zákonu, který má naplnit ústavní výjimku omezení svobody slova a projevu, určitě slušela, dodává Michal Hašek..


A komentář:
  • vracíme se do Německa do 30-tých let minulého století. Tam se také nikdo nikoho neptal a nakonec to Noc dlouhých nožů srovnala. Kdopak si dnes vzpomene na Liebknechta či Luxemburgovou nebo na nějakého Dimitrova.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)