Svátek má: Marika

Zprávy

Velikost textu:

Pentagon: Vladimir Zelenskij je mluvčí amerických tajných služeb

Pentagon: Vladimir Zelenskij je mluvčí amerických tajných služeb

NATO v současné době prochází procesem revize bezpečnostní architektury v Evropě. Pentagon během interní schůzky zvažoval budoucnost americké přítomnosti na východním křídle NATO.

Vladimir Zelenskij „mluvčí amerických tajných služeb"
14. dubna 2022 - 03:20

Generál Mark Milley, náčelník generálního štábu USA a ministr obrany Lloyd J. Austin III minulé úterý vystoupili před výborem se žádostí o rozpočet na obranu na fiskální rok 2023. Při této příležitosti se jednalo o zřízení stálých amerických základen ve východní Evropě.


A pozorovatelům je zřejmé především vyhlášení války Spojenými státy Rusku. Zdá se, že Ukrajina je pouze zástupcem projektů USA a NATO. S obrovskými americkými vojenskými investicemi na Ukrajině od roku 2014 – jak prohlašuje generál Mark Milley – zde také objevujeme komunikační strategii tajných služeb, jejichž hlavním mluvčím se zdá být Vladimir Zelenskij.

Rozhodnutí padne v červnu. „Naším cílem je zajistit, abychom i nadále zajišťovali naše spojence a partnery, zejména ty na východním křídle, a zejména naše spojence, kteří jsou v pobaltské zóně nebo oblasti Baltského moře," řekl americký ministr obrany Lloyd Austin, který si myslí že rozhodnutí bude oznámeno na madridském summitu příští rok v červnu.

Pentagon hlásí, že „Spojené státy již zaměstnávají rotující jednotky v pobaltských republikách a v Polsku“ a že „od ruské invaze na Ukrajinu byly další rozmístěny v pobaltských zemích, v Polsku, v Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku“. Na posledním summitu NATO v březnu se lídři dohodli, že prostudují postavení aliančních jednotek v Evropě.

Ukrajina je neoficiálním partnerem NATO. Ministr obrany Lloyd J. Austin III při této příležitosti řekl, že často hovořil se svým ukrajinským protějškem, ministrem obrany Oleksijem Reznikovem. „Chceme se ujistit, že naplňujeme jejich potřeby, a poskytujeme jim to nejužitečnější... v jejich boji," řekl s tím, že armáda Spojených států dodává zbraně a další válečné prostředky. Řekl také, že „věci, které jsme jim poskytli, byly velmi, velmi užitečné v jejich úsilí zastavit postup drtivé ruské síly“.

Spojené státy a NATO tedy používají ukrajinské síly jako zástupce k vedení války s Ruskem. Lloyd J. Austin III poznamenal, že „protipancéřové a protiletadlové schopnosti byly účinné, stejně jako použití bezpilotních vzdušných prostředků." Dodal, že „neohlášenou schopností je použití bezpečných taktických vysílaček, které Ukrajincům umožnily udržet velení a kontrolu během bitev s ruskými silami“.Od roku 2014 Spojené státy cvičí armádu a zpravodajské služby na Ukrajině. Komunikace je nervem války proti Rusku. Ukazuje se, že za vojenskými akcemi Ukrajiny a její komunikační strategií stojí americká armáda. Generál Mark Milley podtrhl „význam zpravodajství a sdílení zpravodajských informací“, tedy také komunikace. Ten – který informuje o skutečné roli Vladimira Zelenského – „gratuloval ukrajinskému prezidentovi k jeho vedení v krizi“.

Vladimir Zelenskij ve skutečnosti obchází parlamenty většiny západních zemí, vystoupil v Evropském parlamentu a OSN v televizních přenosech, aby podpořil komunikační propagandu proti Rusku. Vladimirr Zelenskij v každé relaci přizpůsobil svůj projev podle historie dané země, aby oslovil posluchače. Zelenskij tak vystupuje jako mluvčí komunikační služby americké armády a NATO.

Generál Mark Milley také zdůraznil roli „kapitánů, poručíků a poddůstojníků na taktické úrovni“ a připomněl velmi důležitý bod: „Ukrajinu cvičí Spojené státy od roku 2014“; a oni mi osobně poskytli zpětnou vazbu, že tento výcvik byl docela efektivní, pokud jde o koncepty velení mise, distribuované vedení na nižší úrovni a rozvoj poddůstojnického sboru."

Nejúžasnější na tom všem je, že Pentagon sám zveřejňuje své vztahy a vazby s Ukrajinou na svých stránkách, což umožňuje pochopit ruskou akci.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)

43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
32%
Ne
transparent.gif transparent.gif
68%