Svátek má: Doubravka

Komentáře

Jak to vidím já

Carmína

Zdeněk Lanz

pedagog
Páteční (8. 12. 2017) vánoční koncert známého  českobudějovického dětského pěveckého sboru Carmína  zcela zaplnil divadelní sál Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích.

Carmína

Jistě chvályhodný počin tohoto úspěšného pěveckého sboru.

Některé uvedené skladby se možná někomu  mohly zdát vyumělkované a poslechově nepřívětivé. Ale celkový dojem z jinak zdařilého  pěveckého vystoupení dětí různých věkových kategorií pod profesionálním vedením sbormistryně Jitky Šimkové a za klavírního doprovodu Sergeye  Perepeliatnyka lze považovat za příznivý.

Diváci a posluchači mohli postupně vyslechnout písně v češtině, angličtině a němčině.  

Mezi jednotlivými písněmi paní sbormistryně mj. připomněla  velký úspěch  Carmíny v Moskvě.

Je proto jen   škoda, že před českobudějovických publikem nenašla odvahu zařadit  nějakou ruskou lidovou píseň v originále, když – jistě jen shodou tragikomické  náhody – právě 8. prosince 2017, tedy v den 76. výročí útoku japonského císařského námořnictva na Pearl Harbor (ráno 7. prosince 1941 místního času - 8. prosince v Japonsku)  nechala  zaznít  lidovou píseň japonskou.

Zdeněk Lanz


Profil autora  Všechny články autora

Smutná zpráva o stavu našeho školství

Zdeněk Lanz 

25.prosinec 2017
Někteří lidé říkají, že učit má dvě velké výhody. A to červenec a srpen. Ano, jistě je na tom něco pravdy. Učitelé totiž o letních prázdninách čerpají dovolenou. Dovolenou na zotavenou.

Pyšná princezna ve stínu šibenic

Zdeněk Lanz 

20.prosinec 2017
Při pohledu na obrázek krále Miroslava projíždějícího na koni českobudějovickým tržištěm na Piaristickém náměstí, si většina z nás určitě vybaví naši pravděpodobně nejsledovanější a nejoblíbenější zfilmovanou pohádku Pyšná princezna. Kdo by ji neznal.

Carmína

Zdeněk Lanz 

13.prosinec 2017
Páteční (8. 12. 2017) vánoční koncert známého českobudějovického dětského pěveckého sboru Carmína zcela zaplnil divadelní sál Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích.