Svátek má: Alexandra

Komentáře

Jak to vidím já

Carmína

Zdeněk Lanz

pedagog
Páteční (8. 12. 2017) vánoční koncert známého  českobudějovického dětského pěveckého sboru Carmína  zcela zaplnil divadelní sál Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích.

Carmína

Jistě chvályhodný počin tohoto úspěšného pěveckého sboru.

Některé uvedené skladby se možná někomu  mohly zdát vyumělkované a poslechově nepřívětivé. Ale celkový dojem z jinak zdařilého  pěveckého vystoupení dětí různých věkových kategorií pod profesionálním vedením sbormistryně Jitky Šimkové a za klavírního doprovodu Sergeye  Perepeliatnyka lze považovat za příznivý.

Diváci a posluchači mohli postupně vyslechnout písně v češtině, angličtině a němčině.  

Mezi jednotlivými písněmi paní sbormistryně mj. připomněla  velký úspěch  Carmíny v Moskvě.

Je proto jen   škoda, že před českobudějovických publikem nenašla odvahu zařadit  nějakou ruskou lidovou píseň v originále, když – jistě jen shodou tragikomické  náhody – právě 8. prosince 2017, tedy v den 76. výročí útoku japonského císařského námořnictva na Pearl Harbor (ráno 7. prosince 1941 místního času - 8. prosince v Japonsku)  nechala  zaznít  lidovou píseň japonskou.

Zdeněk Lanz


Profil autora  Všechny články autora

Absurdní drama o zlém drakovi

Zdeněk Lanz 

23.březen 2018
aneb nevydařené „školní“ představení v Jihočeském divadle.

Braňme svobodu slova

Zdeněk Lanz 

21.únor 2018
Počátkem telegrafie bylo doručování jednoduchých zpráv pomocí zvuků bubnů a kouřových signálů. Optický telegraf byl představen v druhé polovině 17. století, praktického využití se dočkal ale až koncem 18. století.

Volit prezidenta srdcem nebo rozumem?

Zdeněk Lanz 

20.leden 2018
Nedávno upoutal moji pozornost novinový titulek Váhala, ale nakonec volila srdcem.