Svátek má: Jana

Komentáře

Jak to vidím já

Čeští vojáci pod diktátem Bundeswehru

Vojtěch Filip

poslanec PSP ČR (KSČM)
Ministerstvo obrany v čele s Martinem Stropnickým se opět předvedlo.

Čeští vojáci pod diktátem Bundeswehru

Nevím, jak funguje náčelník generálního štábu, ale většina občanů naší země potichu toleruje, že pan ministr opravdu neumí velet a armádě rozumí asi jako... (každý si doplní po svém). A mohli jsme se o tom přesvědčit.

Teď jsme ovšem v dalším šoku, ministr obrany znovu překonal i sám sebe, a to, když podepsal dohodu o přidružení české čtvrté brigády rychlého nasazení k velení německé obrněné divize. A nepokoušejte se mne, prosím, přesvědčit, že mám špatný překlad. Co z toho vyplývá? Jedině ostuda!

Podřízení naší armády Bundeswehru si u nás nedovolil nikdo od roku 1945. Teď ale zřejmě nastala jiná doba. Německý Bundeswehr získává dohodou velení nad českou brigádou, a to údajně bez jakýchkoliv limitů a právních omezení. Mohl by to být naprostý diletantismus, ale také zlý záměr, ostuda pro nás všechny a neskutečné ponížení těch, kteří vybojovávali naši svobodu.

Jak tohle ministr Stropnický vysvětlí? To není role v nějakém seriálu. Je to úplně jiné. Naše armáda si přece zaslouží mít v čele někoho, kdo její problematice rozumí. V tomto ohledu však Martin Stropnický není ministrem na svém místě a těžko bude kdy vhodným kandidátem na toho, kdo má dbát na naši obranu a bezpečnost. Jen hrát si na ministra nestačí.

Nejsmutnější je, že tím trpí zas a jen armáda, nikdo jiný. Když pominu absurdnost podepsané dohody, mohu ke spojení s Bundeswehrem dodat snad jen jediné, že tohle by nesnesl ani pověstný český „švejkismus“, který je jinak věčný…

Vojtěch Filip

Profil autora  Všechny články autora

Doba je turbulentní

Vojtěch Filip 

22.duben 2018
Vítězem voleb do Poslanecké sněmovny se v říjnu loňského roku stalo hnutí ANO.

Reakce na útoky v Sýrii

Vojtěch Filip 

15.duben 2018
Jednoznačně odsuzuji útok USA, Británie a Francie v Sýrii.

Po prohře ANO i ČSSD začínáme znova

Vojtěch Filip 

12.duben 2018
Když se mne lidé ptají, co bude dál, tak začínám vždy tím, že za rozpad vznikající vládní dohody hnutí ANO a ČSSD mohou obě strany!