Svátek má: Květa

Komentáře

Jak to vidím já

Eurokoalice TOP 09 a ANO jde proti českým zájmům

Jan Zahradil

europoslanec a 1.místopředseda ODS
Volba předsedy Evropského parlamentu přinesla sice konec dosavadní koalice mezi eurolidovci a eurosocialisty, nahradilo ji ale nové spojenectví mezi lidovci a liberály, tedy ANO a TOP 09. Jeho cíl je stejný: federální unie.

Eurokoalice TOP 09 a ANO jde proti českým zájmům


Antonio Tajani bude asi o něco lepší předseda než Martin Schulz, ale žádná výhra to není. Tajani je přesně ten typ dlouholetého bruselského aparátčíka, kvůli kterým má Evropská unie pověst od reality odtržené byrokracie. Další důvod pro to, abychom jej nepodpořili.

V koaliční dohodě obě frakce vyhrožují ‚nacionalisty a populisty‘, proti kterým se musí spojit tzv. proevropské síly. Koalice požaduje harmonizaci daní, tj. jejich zvýšení, společného ministra financí EU nebo Evropskou komisi v roli evropské vlády, která bude řídit členské státy. U TOP 09 podobná zrada českých zájmů nepřekvapuje, ale šéf ANO, jehož europoslanci jsou součástí dohody, se dosud vůči podobným nápadům stavěl rezervovaně. Buď tedy lhal, nebo je mu úplně jedno, co se v Evropě děje.

 Jan Zahradil

Profil autora  Všechny články autora

Rozpočet EU nemůže sloužit k trestání neposlušných států

Jan Zahradil 

6. května 2018
Evropská komise ve středu představila návrh unijního rozpočtu na příštích sedm let.

Pane Junckere, paní Merkelová, pane Macrone - proberte se!

Jan Zahradil 

7. března 2018
Drsný budíček pro Brusel, Berlín a Paříž přišel v pondělí z Itálie.

O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi

Jan Zahradil 

18. listopadu 2017
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí.