Svátek má: Eduard

Komentáře

Jak to vidím já

Eurokoalice TOP 09 a ANO jde proti českým zájmům

Jan Zahradil

europoslanec a 1.místopředseda ODS
Volba předsedy Evropského parlamentu přinesla sice konec dosavadní koalice mezi eurolidovci a eurosocialisty, nahradilo ji ale nové spojenectví mezi lidovci a liberály, tedy ANO a TOP 09. Jeho cíl je stejný: federální unie.

Eurokoalice TOP 09 a ANO jde proti českým zájmům


Antonio Tajani bude asi o něco lepší předseda než Martin Schulz, ale žádná výhra to není. Tajani je přesně ten typ dlouholetého bruselského aparátčíka, kvůli kterým má Evropská unie pověst od reality odtržené byrokracie. Další důvod pro to, abychom jej nepodpořili.

V koaliční dohodě obě frakce vyhrožují ‚nacionalisty a populisty‘, proti kterým se musí spojit tzv. proevropské síly. Koalice požaduje harmonizaci daní, tj. jejich zvýšení, společného ministra financí EU nebo Evropskou komisi v roli evropské vlády, která bude řídit členské státy. U TOP 09 podobná zrada českých zájmů nepřekvapuje, ale šéf ANO, jehož europoslanci jsou součástí dohody, se dosud vůči podobným nápadům stavěl rezervovaně. Buď tedy lhal, nebo je mu úplně jedno, co se v Evropě děje.

 Jan Zahradil

Profil autora  Všechny články autora

O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi

Jan Zahradil 

18.listopad 2017
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí.

Svoboda médií je v pořádku, oligarchu musíme porazit ve volbách

Jan Zahradil 

2.červen 2017
Téma svobody médií v České republice na půdu Evropského parlamentu nepatří.

Na rozdíl od vlády chce ODS pružnou Evropskou unii

Jan Zahradil 

25.březen 2017
V předvečer 60. výročí podpisu Římských smluv se otevírá jedinečná příležitost změnit směřování Evropské unie.