Svátek má: Julie

Komentáře

Zdeněk Ertl

předseda Sdružení sportovních svazů České republiky

J. Kejval se znovu sám postřelil

Tento týden jsem si se zájmem přečetl stanovisko Výkonného výboru České unie sportu (VV ČUS).


Ve stanovisku je vyjádřen kategorický nesouhlas s názorovými obraty předsedy Českého olympijského výboru (ČOV) ohledně účasti či neúčasti Rusů a Bělorusů v olympijských soutěžích, případného bojkotu příštích olympijských her atd.

S argumenty VV ČUS je možné jen souhlasit, názorové veletoče J. Kejvala jsou doopravdy ohromující. Na tomto místě nemá smysl rozebírat, proč k nim dochází, těm, kteří se pohybují v našem sportovním prostředí, je to jasné. Také není tajemstvím, že Sdružení sportovních svazů České republiky vede proti Českému olympijskému výboru několik soudních sporů, jelikož Stanovy ČOV nejsou v mnoha svých ustanoveních v souladu s u nás platným Občanským zákoníkem ani s Olympijskou chartou.

Při čtení tohoto textu jsem si ale uvědomil, že Jiří Kejval svými posledními skutky jen opětovně v praxi potvrdil, že ve vedení ČOV je uplatněn nepřípustný „vůdcovský princip“ což je, mimo jiné, porušením zásad, stanovených Olympijskou chartou.J. Kejval se sice snaží proklamovat, že řídícím orgánem ČOV je jeho výkonný výbor. Ten však faktickým výkonným orgánem ČOV není, ale je jím jeho statutární zástupce, tedy samojediný Jiří Kejval, což je v příkrém rozporu s pravidly pro složení a fungování orgánů národních olympijských výborů, které jasně definuje Olympijská charta. Variantu, že by mohlo existovat jednočlenné složení výkonného orgánu národního olympijského výboru, v Olympijské chartě prostě nenajdete.

Myslíte si snad, že zmatená vyjádření J. Kejvala v posledních dnech vyjadřovala většinové stanovisko členů VV ČOV? Zeptejte se jich…

J. Kejval se jako „svrchovaný vládce“ svými postoji k účasti ruských a běloruských sportovců na LOH 2024 nevědomky střelil do vlastní nohy, ale hlavně opět svým arogantním přístupem výrazně poškodil české olympijské hnutí a celé sportovní prostředí. Nevím jak vám, ale mně to jedno není!

Zdeněk  Ertl


Je daň za cukr ve slazených nápojích klíčem k boji s obezitou?

Je daň za cukr ve slazených nápojích klíčem k boji s obezitou?

Zdeněk Ertl 

1. listopadu 2023
V posledních týdnech se v novinách opět objevila diskuse o zdaňování slazených nápojů.

Povinná vojenská, nebo národní služba?

Povinná vojenská, nebo národní služba?

Zdeněk Ertl 

20. října 2023
My „zkušenější“ si ještě pamatujeme, co to byla povinná vojenská služba, někteří z nás ji také odsloužili, mladá generace buď vůbec tento termín nezná, nebo jen z vyprávění. A pojem povinná národní služba pravděpodobně neříká nic nikomu.

Chceme, aby se všichni více hýbali? Podporujme tanec

Chceme, aby se všichni více hýbali? Podporujme tanec

Zdeněk Ertl 

5. října 2023
V dnešní uspěchané době, kdy technologie dominují našemu každodennímu životu, je zapotřebí hledat způsoby, jak lidi všech věkových skupin přimět k tomu, aby se více hýbali.

Rovnováha digitálního a fyzického světa v životě mladé generace

Rovnováha digitálního a fyzického světa v životě mladé generace

Zdeněk Ertl 

27. září 2023
V současné době se stává hraní počítačových her na telefonech, počítačích a jiných IT technologiích neodmyslitelnou součástí dětství a dospívání.

Proč by se podpora sportu státem neměla snižovat, ale naopak zvyšovat

Proč by se podpora sportu státem neměla snižovat, ale naopak zvyšovat

Zdeněk Ertl 

20. září 2023
Sport, považovaný za univerzální jazyk soudržnosti a spolupráce, má nyní ještě větší důvod být středem pozornosti státního financování.

Doběhneme včas do krytu?

Doběhneme včas do krytu?

Zdeněk Ertl 

8. září 2023
V několika předchozích článcích jsem si vám dovolil představit nejzajímavější odpovědi občanů na některé otázky exkluzivních letošních a loňských průzkumů z oblasti bezpečnosti, připravenosti k řešení různých krizových situací apod. Dnešním, sedmým pokračováním tento malý seriál uzavřu.