Svátek má: Kamila

Komentáře

Zdeněk Ertl

předseda Sdružení sportovních svazů České republiky

Je Česká republika skutečně přihlášena na ZOH 2022 v Číně?

Možná se divíte, proč pokládám takovou banální otázku, na kterou přece musí existovat jednoduchá odpověď.

V komentáři ze dne 16. srpna 2021 (Názor ministerstva spravedlnosti zpochybňuje poslední volbu Jiřího Kejvala) jsem se snažil najít odpověď na to, do kdy byl Jiří Kejval skutečným předsedou, a tedy skutečným statutárním zástupcem Českého olympijského výboru (ČOV).

Na konci loňského a začátku letošního roku byla vzhledem k vládním opatřením v období epidemie koronaviru SARS CoV-2 složitá, a ne zcela přehledná situace, nicméně ze strany nositelů právní moci by měla i tak být bez pochybností vysvětlitelná. Kdo jiný by měl tehdy vydávaným vládním opatřením porozumět, než představitelé právnické obce?

Už minule jsem ale upozornil na skutečnost, že právě mezi odborníky panuje nesoulad v odpovědích na otázku, v kterém období byl či nebyl Jiří Kejval právoplatným předsedou ČOV. Zatím vydané výroky soudů sice říkají, že předsedou vlastně od skončení jeho čtyřletého mandátu (listopad 2020) až do jeho opětovného zvolení (červen 2021) nepřestal být, ale zdůvodnění těchto závěrů jsou velmi nepřesná, obecná, neodkazují na konkrétní paragrafy či jiná pravidla, a proto působí víceméně dojmem subjektivního hodnocení. Oproti tomu je právní stanovisko ministerstva spravedlnosti velmi jednoduché, v jeho zdůvodnění jsou odkazy na konkrétní právní předpisy… a vyplývá z něj, že Jiří Kejval byl platným statutárním zástupcem ČOV pouze do konce minulého roku, a proto nemohl v první polovině letošního roku ČOV zastupovat.Tuto otázku budou v nejbližší době znovu prověřovat soudy. Co když se tentokráte budou více inspirovat konkrétním stanoviskem ministerstva spravedlnosti?

Znamenalo by to, že všechny úkony, které v prvním pololetí 2021 Jiří Kejval učinil, a dokumenty, které jménem ČOV podepsal, jsou neplatné! Mimo jiné, v květnu byla slavnostně Jiřím Kejvalem a prezidentem republiky podepsána přihláška na ZOH 2022 v Číně. Nebyl-li v té době platným statutárním zástupcem ČOV, co potom? Jsme, nebo nejsme přihlášeni?

Ještě se vám zdá moje otázka z nadpisu banální a nesmyslná?

Zdeněk Ertl
Není nad pozitivní zprávy a dobré nápady

Není nad pozitivní zprávy a dobré nápady

Zdeněk Ertl 

10. května 2023
Jedním z charakteristických rysů současnosti je, řečeno sportovní terminologií, výrazná převaha špatných, negativních, smutných či katastrofických zpráv nad těmi dobrými, pozitivními, veselými či inspirujícími.

Nový fenomén esporty

Nový fenomén esporty

Zdeněk Ertl 

3. května 2023
Již téměř 14 miliard let se v celém vesmíru i na naší planetě všechno kolem nás neustále mění.

Také sport se vyvíjí podle potřeb společnosti

Také sport se vyvíjí podle potřeb společnosti

Zdeněk Ertl 

24. dubna 2023
Sport byl, je a vždycky bude významným společenským fenoménem. Jeho vývoj nelze oddělit od vývoje člověka a lidského společenství.

Jak je to s energií a prospěšností energetických nápojů pro děti?

Jak je to s energií a prospěšností energetických nápojů pro děti?

Zdeněk Ertl 

21. dubna 2023
V nedávné době jsem v našem mediálním prostoru zaznamenal diskuzi o kratomu (rozemleté listy rostliny Mitragyna speciosa) jehož užívání je ve velké části světa nelegální a zakázané (jihovýchodní Asie, Austrálie, Nový Zéland, Polsko…),

Proč se nestaráme o pitný režim našich dětí?

Proč se nestaráme o pitný režim našich dětí?

Zdeněk Ertl 

18. dubna 2023
Nedávno jsme se s kamarádem Václavem v televizi dívali na zajímavé tenisové utkání mužů.

Časy se mění…

Časy se mění…

Zdeněk Ertl 

21. března 2023
Dlouhodobě a pozitivně posedlý snahou vrátit do života našich dětí více přirozeného pohybu si průběžně vyhledávám různá související data.

Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
50%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%