Svátek má: Filip

Komentáře

Jak to vidím já

Každý problém má řešení

Vojtěch Filip

poslanec PSP ČR (KSČM)
Není dne, abychom nenarazili na různé problémy. Lidé se často svěřují s problémy, které mají a marně hledají jejich řešení.

Každý problém má řešení

Při mých setkáních s občany se vždy snažím poradit, jak zádrhel vyřešit. Letošní zima způsobila problémy nejen řidičům, ale i v obcích a městech. Senioři raději nevycházeli a s nostalgií vzpomínali na uklizené chodníky a přechody. Tento problém je řešitelný. Je třeba se nebát a poukázat na tento nešvar na obci či městě. Pokud nebude sjednána náprava, svou stížnost důrazně opakovat a to i v případě, že chodník má udržovat soukromník.

Jiní si zase stěžují na programy České televize. Přesto že ji nesledují, musejí ji platit. Řešením je televizi odhlásit, ušetřit 135 Kč měsíčně, ale tím se připravit o programy ostatních televizí. Rozhodně však KSČM nemá ve svém volebním programu privatizaci České televize, jakožto veřejnoprávní služby.

Různé podivné privatizace a prodeje nám dodnes ztrpčují život, jako např. privatizace OKD, Mostecké uhelné a jiných. Další stížnosti jsou i na nedostatek určitých léků, což v některých případech vede i k ohrožení života občanů. Tento problém je třeba urychleně řešit na úrovni ministerstva zdravotnictví, na čemž budeme důrazně trvat. V mnoha městech je problém s parkovacími místy a to především na sídlištích.

[BANNER]
Naštvaní jsou nejen lidé, ale i záchranáři a hasiči. V mnoha případech se nemohou dostat k člověku, který je v ohrožení života, nebo také k požáru. V těchto případech by měli příslušní úředníci na městech urychleně hledat řešení i za přispění občanských aktivit.

Sídliště a parkovací plochy byly navrhovány před mnoha lety, kdy lidé nevlastnili osobní automobily v takovém množství, jako dnes. Naskýtá se otázka, kam s nimi? To jsou jen náznaky problémů, které lidem komplikují život. Většina má však řešení. Jen se nesmíme bát na problém upozornit, či se pustit do jeho řešení.

Budeme-li mlčet, nápravy se nikdy nedočkáme.

Vojtěch Filip


Profil autora  Všechny články autora

Doba je turbulentní

Vojtěch Filip 

22.duben 2018
Vítězem voleb do Poslanecké sněmovny se v říjnu loňského roku stalo hnutí ANO.

Reakce na útoky v Sýrii

Vojtěch Filip 

15.duben 2018
Jednoznačně odsuzuji útok USA, Británie a Francie v Sýrii.

Po prohře ANO i ČSSD začínáme znova

Vojtěch Filip 

12.duben 2018
Když se mne lidé ptají, co bude dál, tak začínám vždy tím, že za rozpad vznikající vládní dohody hnutí ANO a ČSSD mohou obě strany!