Svátek má: Vlastimil

Komentáře

Jak to vidím já

Konec koruny musejí schválit občané v referendu

Jan Zahradil

europoslanec a 1.místopředseda ODS
Podle premiéra v demisi Jiřího Rusnoka nemá Česko jinou možnost než přijmout euro. Rusnok to uvedl před odletem na bruselský summit. S tím ovšem nesouhlasí člen vedení ODS Jan Zahradil.

Konec koruny musejí schválit občané v referendu


O výměně koruny za euro musejí rozhodnout občané v referendu.

Přijetí eura samozřejmě alternativu má. Je to nepřijetí eura. Každopádně jde o nesmírně závažné rozhodnutí s dalekosáhlými důsledky, které musí projít referendem. Nyní bychom vstupovali do úplně jiné eurozóny, než jaká existovala v době před deseti lety. O tom ale nikdo jiný kromě nás nechce vést diskusi.

Jednorázové oslabení koruny zásahem ČNB není argumentem pro přijetí eura. Naši domácí euronadšenci neříkají celou pravdu. S korunou máme možnost poměrně hladce reagovat na výkyvy na trzích. S eurem nám v případě krize zbyde jediná možnost: drasticky škrtat ve státních výdajích, jak jsme to viděli například v Řecku, ale také v Pobaltí.

Bankovní unie je  především kosmetickou úpravou, která neřeší podstatu systémové krize eurozóny. Jde také o první krok k většímu propojení naprosto rozdílných ekonomik, které bude nutně znamenat, že sever Evropy začne platit dluhy jihu.

 Jan Zahradil

Profil autora  Všechny články autora

O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi

Jan Zahradil 

18.listopad 2017
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí.

Svoboda médií je v pořádku, oligarchu musíme porazit ve volbách

Jan Zahradil 

2.červen 2017
Téma svobody médií v České republice na půdu Evropského parlamentu nepatří.

Na rozdíl od vlády chce ODS pružnou Evropskou unii

Jan Zahradil 

25.březen 2017
V předvečer 60. výročí podpisu Římských smluv se otevírá jedinečná příležitost změnit směřování Evropské unie.