Svátek má: Slavomír

Komentáře

Jak to vidím já

Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat

Jana Černochová

poslankyně PSP ČR(ODS)
Potvrzení informace o angažmá bratra ministra spravedlnosti Pelikána v tzv. kauze Fajád považuji za důkaz o tom, že ministr Pelikán lhal nejen sněmovní opozici, ale i veřejnosti...

Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat

...a že postupoval zcela nestandardním způsobem, když k jednání o propuštění pěti Čechů vězněných v Libanonu pověřil sobě příbuznou, privátní osobu, která nebyla a není ve státních službách.

Tuto „akci bratrů Pelikánových“ nelze považovat za nic jiného než za bezprecedentní partyzánský postup, který je zcela nemístný v situaci, kdy demokratický stát disponuje standardními službami a orgány, jež si pro ochranu svých občanů v zahraničí, pro jejich záchranu či vysvobození zřizuje. Ačkoliv ODS na základě informací z veřejných zdrojů na tento svévolný a nemorální postup, který podrývá činnost našich bezpečnostních složek, poukazovala již v březnu 2016, tedy v době tzv. kauzy Fajád, a žádala zřízení sněmovní vyšetřovací komise, byla její snaha ze strany vlády i bratrů Pelikánových zesměšňována a informace popírány. Poslední události svědčí o jejich vědomé lži a klamání veřejnosti v kauze, která měla rovněž silně negativní dopad na důvěryhodnost České republiky v očích našich spojenců.

Kauza Fajád a její současný dozvuk jednoznačně znevěrohodňují ministra spravedlnosti Pelikána pro výkon jakékoliv další exekutivní funkce v budoucí vládě. Zároveň považuji za nezbytné, aby se v zájmu budoucího respektování standardních bezpečnostních mechanismů a procesů touto kauzou znovu zabývala Poslanecká sněmovna a její příslušné orgány.

Jana Černochová

Profil autora  Všechny články autora

ČSSD a ANO chtějí dostat export českých zbrojovek pod kontrolu Bruselu

Jana Černochová 

18.září 2017
O prodeji zbraní do třetích zemí by měl v budoucnu rozhodovat celoevropský regulátor.

Vláda ignoruje usnesení Poslanecké sněmovny k politizaci UNESCO

Jana Černochová 

13.září 2017
V rámci jednání Poslanecké sněmovny jsem včera navrhla zařazení bodu s názvem „Ignorace usnesení Poslanecké sněmovny ve věci politizace UNESCO vládou ČR a její politika ve vztahu ke Státu Izrael“.

Manažerské neumětelství ministra Stropnického

Jana Černochová 

2.srpen 2017
Ministr obrany Stropnický manažersky nezvládá řízení jemu svěřeného rezortu.