Svátek má: Ivan

Komentáře

Jak to vidím já

Mirek Topolánek na DVTV řádil

Jiří Paroubek

politik
Mirek Topolánek, tak jako mnoho jiných lidí u nás, je poněkud posedlý A. Babišem.

Mirek Topolánek na DVTV řádil

V televizi DVTV proto rozvíjel myšlenky, proč vlastně A. Babiš vstoupil do politiky. A jeden z těch Topolánkových důvodů je podle mě velmi úsměvný. Je to ten údajný důvod, že v roce 2011 se stal ministrem vnitra Jan Kubice, nechvalně proslulý tzv. Kubiceho zprávou, která fantazírovala o údajném propojení tehdejší sociální demokracie s organizovaným zločinem.

Vůbec nic z tzv. Kubiceho zprávy se nikdy neprokázalo. Žádné z těch nehorázných obvinění, která Jan Kubice a jeho podařený tým předhodili české veřejnosti pár dní před červnovými volbami do Sněmovny v roce 2006, se neprokázalo. Ale M. Topolánek se k tomu připomenutím Kubiceho vrací.

V každém případě se Česká republika v roce 2011 projevila jako banánová republika, když byl policejní důstojník s nevalnou kvalifikací, který v roce 2006 hrubým způsobem ovlivnil výsledek voleb, posléze jmenován ministrem vnitra v Nečasově vládě. Tedy ministrem v resortu, který by měl hlídat zákonnost....

M. Topolánek fantazíruje o tom, že Jan Kubice vyšetřoval v souvislosti s vraždou Mrázka také A. Babiše. A že to byl A. Babiš, jehož impérium z vraždy Mrázka prý profitovalo. Přiznám se, že do té chvíle, než byl údajný kmotr Mrázek v lednu 2006 kýmsi zastřelen, jsem vůbec netušil, kdo to údajný Capo di Tutti Capi českého organizovaného zločinu Mrázek vlastně je. A to jsem byl tehdy předsedou vlády… Řeknu to slušně: role Mrázka, pokud jde o řízení organizovaného zločinu v Česku, byla poněkud přeceňována.

M. Topolánek tuto podivnou kartu vytahuje proto, aby s ní hrál, místo aby řekl, že vznik jeho vlády byl umožněn za prvé nezákonným zveřejněním nezákonné tzv. Kubiceho zprávy pár dní před sněmovními volbami a za druhé „získáním“ dvou a postupně čtyř přeběhlíků do řad pravicové koalice. Ti umožnili vznik a dvouapůlletou existenci Topolánkovy vlády. Ať je M. Topolánek rád, že nikoho zatím nenapadlo tyto podivné machinace pravicové vlády rozkrýt.

Tyto metody byly prostě nefér a nechutné a mluvit dnes o hlavních aktérech Kubiceho zprávy jako o správňácích a Mircích Dušínech je minimálně nevkusné.

Konečně, je vcelku lhostejné, proč A. Babiš vstoupil do politiky. A kdyby po něm poptávka nebyla, jistě by se svou stranou – hnutím nebyl tak úspěšný. Jeho úspěch se dostavil především v důsledku chyb tradičních politických stran, které na něj nestačily…

Jiří Paroubek


Profil autora  Všechny články autora

Kdo chce ztížit pozici vedení ČSSD?

Jiří Paroubek 

27. dubna 2018
Neříkám, že všichni členové nově zvoleného vedení ČSSD mají můj plný respekt a obdiv. Nicméně v té kritické situaci, ve které ČSSD stále ještě je, vykročili dobrým směrem.

Ďábel novičok

Jiří Paroubek 

27. března 2018
Hitem současných vztahů mezi Velkou Británií a státy Západu, jež se s ní solidarizovaly, a Ruskem, je použití útočného nervového plynu novičok k vražednému útoku na britském území.

Sjezd velkých očekávání

Jiří Paroubek 

17. února 2018
ČSSD v neděli zahajuje a končí svůj jednodenní sjezd, který má řešit mnoho problémů, které se v této straně nastřádaly za posledních sedm let.