Svátek má: Běla

Komentáře

Jak to vidím já

Mírnil bych optimismus…

Jiří Paroubek

politik
…prezidenta Zemana, který ve čtvrtek v pořadu na TV Barrandov mimo jiné uvedl, že hlasování ve Sněmovně o podpoře nového šéfa Sněmovny bylo „impozantní a ukazuje na menšinovou vládu“.

Mírnil bych optimismus…

Sestava hlasů ve Sněmovně hnutí ANO, SPD a KSČM dá dohromady 115 hlasů. I když je důvěra ve vládu něco jiného než sestavit orgány Sněmovny a zvolit její nejvyšší funkcionáře, je samozřejmě číslo 115, které ve Sněmovně existuje, strašákem pro tradiční politické strany. V první řadě pro sociální demokracii a lidovce, ale i pro ODS, tedy pro strany, které mají po případném a velmi pravděpodobném „shození“ první Babišovy vlády možnost uvažovat o účasti v Babišově druhé, tentokrát již koaliční vládě.

Andrej Babiš se jistě bude při uspořádání své vlády snažit zvolit, pokud to jen trochu půjde, nějaké standardní politické řešení. Takové řešení, které budou akceptovat i evropské politické elity. Toto řešení tedy musí být řešením bez komunistů a bez extremistů typu Okamurovy SPD.

Tedy, pokud Babiš nechce dopadnout jako Maďarsko a jejich premiér Orbán nebo jako polská vláda, jistě nepůjde cestou spolupráce s politickými silami, které naši partneři v EU považují za nepřijatelné.

Jiří Paroubek


Profil autora  Všechny články autora

Mirek Topolánek na DVTV řádil

Jiří Paroubek 

5.listopad 2017
Mirek Topolánek, tak jako mnoho jiných lidí u nás, je poněkud posedlý A. Babišem.

Pád sociální demokracie

Jiří Paroubek 

22.říjen 2017
Volby do poslanecké sněmovny měly tentokrát velmi specifickou příchuť.

Sprosťáctví na pokračování

Jiří Paroubek 

20.říjen 2017
Při návštěvě prezidenta v Plzni a na Plzeňsku opět někteří politici pravice, kteří jinak vynikají pouze svou naprostou veřejnou neznámostí, ukázali svou úroveň, když odmítli přijít na krajský úřad k setkání s prezidentem.