Svátek má: Vítězslav

Komentáře

Jak to vidím já

Náš daňový balíček zvýší čisté mzdy o 7 % všem zaměstnancům

Petr Fiala.

předseda ODS
Občanští demokraté představili návrhy na změny v daňovém systému.

Náš daňový balíček zvýší čisté mzdy o 7 % všem zaměstnancům

Navrhují zavedení 15% sazby z hrubé mzdy (na místo superhrubé), což zvýší čisté mzdy zaměstnanců průměrně o 7 %, zrušení solidární přirážky, obnovení stropu pro odvody zdravotního pojištění na úrovni čtyřnásobku průměrné mzdy a zavedení nižších povinných odvodů ze mzdy hrazené zaměstnavateli o 2 procentní body. Zároveň chtějí prosadit zrušení limitů pro výdajové paušály živnostníkům.

„Ekonomice se daří, přesto patříme k zemím s největším daňovým zatížením a nejvyšší cenou práce. Proto chceme prosadit zvýšení čistých mezd zaměstnanců průměrně o 7 %. Docílilo by se toho zavedením 15procentní sazby daně z hrubé mzdy - nikoliv tedy ze superhrubé, jako doposud," představil předseda ODS Petr Fiala jeden z hlavních návrhů daňových změn. „V ODS jsme vždy bojovali za co nejspravedlivější a nejjednodušší daňový systém. Aby nebyli znevýhodňováni ti, kteří se snaží a kterým se daří, a abychom byli shovívaví i k těm, kteří jsou na tom hůř. Především by měl každý mít jasno, kolik má státu zaplatit a co za to má dostat," dodává Fiala.

„Vláda v současné době rozhazuje spoustu peněz, které by se daly lépe využít. Sociální dávky pobírají ti, kteří si je absolutně nezaslouží a jen je zneužívají. Vedle toho existuje řada nesmyslných a neprůhledných dotací, jejichž objem přesahuje 120 mld. ročně. Ty lze výrazně zredukovat – jejich snížením jen o 20 % ušetříme rozpočtu 24 miliard korun. Když k hospodaření přistoupíme odpovědně, nevzniknou zavedením námi navrhovaných změn žádné zásadní výpadky,“ doplňuje předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

„Daňový systém musí být jednoduchý, spravedlivý a hlavně stabilní. Neustálé změny vedou k nejistotě a demotivaci. My garantujeme, že pokud budeme mít možnost naše daňové návrhy prosadit a realizovat, uděláme to na začátku, jednou a více do daňového systému zasahovat nebudeme. Lidé budou jasně vědět, na čem jsou a podle toho se budou moci na několik let zařídit,“ dodává první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Profil autora  Všechny články autora

Vládu dohnal předvolební populismus

Petr Fiala. 

15.červen 2017
Po odchodu Andreje Babiše z ministerstva financí a rozfoukání marketingové mlhy, kterou čtyři roky ohledně údajných úspěchů resortu vytvářel, se naplno projevil tristní stav státní pokladny.

Rozpočet 2018: místo nižších daní předvolební dárky

Petr Fiala. 

23.květen 2017
Ukázalo se, že loňský přebytek v hospodaření státu byl pouhou účetní operací bez jakéhokoli pozitivního dopadu na státní rozpočet v následujících letech.

Mimořádná schůze by měla řešit "nahrávky" Andreje Babiše

Petr Fiala. 

8.květen 2017
Již několikátý den jsme svědky politického cirkusu. Každým dnem se dosahuje nového, ještě hlubšího politického dna