Svátek má: Eduard

Komentáře

Jak to vidím já

Nebojíme se otevřít evropské smlouvy

Jan Zahradil

europoslanec a 1.místopředseda ODS
Nová podoba evropské integrace musí být vícerychlostní a musí být založena na systému více měn.

Nebojíme se otevřít evropské smlouvy

To byl jeden ze závěrů sobotní konference Aliance evropských konzervativců a reformistů v Praze.

Pozvali jsme do Prahy politiky a experty ze sedmadvaceti států, včetně například světoznámého ekonoma Hernanda De Sota nebo bývalého australského premiéra Tonyho Abbotta, abychom jako třetí nejsilnější politická skupina v Evropě diskutovali o budoucnosti EU, o migraci a bezpečnosti nebo o transatlantickém partnerství.

Britské referendum musíme brát jako příležitost ke změnám. Je jasné, že pokud dosavadní evropské elity nezačnou brát obavy občanů vážně, budeme svědky nástupu extremistů. Protože, jak ukázal summit v Bratislavě, se od současných evropských politiků žádných reformních kroků nedočkáme, musíme se iniciativy chopit my jako seriózní a eurorealistická opozice.

Za prvé, na rozdíl od české vlády prosazujme otevření evropských smluv. Nová smlouva musí omezit pravomoci bruselských institucí a omezit i jejich činnost. Za druhé, při potírání nelegální migrace se inspirujme recepty, které už jinde zafungovaly - jako třeba v Austrálii. Prosazujme kombinaci prevence a restrikce. Za třetí, nebojme se volného obchodu s USA a jinými světovými centry. Jsme exportně orientovaná země, můžeme na tom jedině získat.

 Jan Zahradil

Profil autora  Všechny články autora

O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi

Jan Zahradil 

18.listopad 2017
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí.

Svoboda médií je v pořádku, oligarchu musíme porazit ve volbách

Jan Zahradil 

2.červen 2017
Téma svobody médií v České republice na půdu Evropského parlamentu nepatří.

Na rozdíl od vlády chce ODS pružnou Evropskou unii

Jan Zahradil 

25.březen 2017
V předvečer 60. výročí podpisu Římských smluv se otevírá jedinečná příležitost změnit směřování Evropské unie.