Svátek má: Ivan

Komentáře

Jak to vidím já

Nebojíme se otevřít evropské smlouvy

Jan Zahradil

europoslanec a 1.místopředseda ODS
Nová podoba evropské integrace musí být vícerychlostní a musí být založena na systému více měn.

Nebojíme se otevřít evropské smlouvy

To byl jeden ze závěrů sobotní konference Aliance evropských konzervativců a reformistů v Praze.

Pozvali jsme do Prahy politiky a experty ze sedmadvaceti států, včetně například světoznámého ekonoma Hernanda De Sota nebo bývalého australského premiéra Tonyho Abbotta, abychom jako třetí nejsilnější politická skupina v Evropě diskutovali o budoucnosti EU, o migraci a bezpečnosti nebo o transatlantickém partnerství.

Britské referendum musíme brát jako příležitost ke změnám. Je jasné, že pokud dosavadní evropské elity nezačnou brát obavy občanů vážně, budeme svědky nástupu extremistů. Protože, jak ukázal summit v Bratislavě, se od současných evropských politiků žádných reformních kroků nedočkáme, musíme se iniciativy chopit my jako seriózní a eurorealistická opozice.

Za prvé, na rozdíl od české vlády prosazujme otevření evropských smluv. Nová smlouva musí omezit pravomoci bruselských institucí a omezit i jejich činnost. Za druhé, při potírání nelegální migrace se inspirujme recepty, které už jinde zafungovaly - jako třeba v Austrálii. Prosazujme kombinaci prevence a restrikce. Za třetí, nebojme se volného obchodu s USA a jinými světovými centry. Jsme exportně orientovaná země, můžeme na tom jedině získat.

 Jan Zahradil

Profil autora  Všechny články autora

Rozpočet EU nemůže sloužit k trestání neposlušných států

Jan Zahradil 

6. května 2018
Evropská komise ve středu představila návrh unijního rozpočtu na příštích sedm let.

Pane Junckere, paní Merkelová, pane Macrone - proberte se!

Jan Zahradil 

7. března 2018
Drsný budíček pro Brusel, Berlín a Paříž přišel v pondělí z Itálie.

O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi

Jan Zahradil 

18. listopadu 2017
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí.