Svátek má: Jana

Komentáře

Jak to vidím já

Nedůvěru vláda využívá pružně

Jan Skopeček

politik (ODS)
Podle ministryně financí Aleny Schillerové nepřijde vláda v chystaném daňovém balíčku se zrušením superhrubé mzdy - a tedy i snížením daní kvůli tomu, že nemá důvěru.

Nedůvěru vláda využívá pružně

To je značná dávka pokrytectví. Je zajímavé, že tento argument platí jen při možném snížení daní. Proč ne při vládních personálních čistkách nebo snaze vyplundrovat privatizační účet prostřednictvím vládou předložené novely Fondu národního majetku?

Odpověď je jasná. Hnutí ANO má rádo co největší státní přerozdělování a daně ve skutečnosti snižovat nechce. Nyní se bude vymlouvat na vládu bez důvěry, v budoucnu na levicové strany, které budou vládu držet. Daňový poplatník se s hnutím ANO žádného razantního snížení daní nejspíš nedočká.

Jan Skopeček

Profil autora  Všechny články autora

K odhalování sochy Karla Marxe předsedou Evropské komise Junckerem

Jan Skopeček 

5.květen 2018
Účast předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera na odhalení sochy Karlu Marxovi v německém Trevíru je neuvěřitelným krokem a fackou do tváře zejména zemím střední a východní Evropy, které dlouhá desetiletí nesly tragické důsledky marxistického experimentu.

K návrhu na zrušení Fondu národního majetku

Jan Skopeček 

21.duben 2018
Vláda si otevřela další cestičku k projídaní naší budoucnosti.

Kdyby stát nebobtnal, bylo by na platy učitelů

Jan Skopeček 

11.září 2017
Ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný na povel sociálních demokratů upravil makroekonomickou predikci, aby zvýšil odhad příjmů státního rozpočtu, a umožnil tak vládě přidat učitelům na platech.