Svátek má: Jana

Komentáře

Jak to vidím já

Novela o bezpečnosti v ČR do druhého čtení, to je dobrá práva

Jana Černochová

poslankyně PSP ČR(ODS)
Poslanecká sněmovna projednala v prvním čtení poslanecký návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti České republiky, který by měl do ústavního pořádku zakotvit právo legálně nabývat a držet zbraň.

Novela o bezpečnosti v ČR do druhého čtení, to je dobrá práva

Jsem ráda, že se i přesto, že se vládní poslanci v minulém týdnu většinově postavili proti mému návrhu na přednostní projednání této normy, podařilo se zařadit tento bod na jednání již nyní. Rovněž vítám, že Poslanecká sněmovna  schválila můj návrh na zkrácení lhůty na projednání tohoto zákona mezi prvním a druhým čtením. Tento krok umožní, aby byla novela schválena ještě v aktuálním volebním období.

ODS jednoznačně podporuje schválení tohoto zákona coby jasné deklarace toho, že Česká republika respektuje práva legálních střelců. Proto jsme připraveni vyvinout veškeré úsilí pro to, aby byl co nejdříve schválen.

Jana Černochová

Profil autora  Všechny články autora

Odmítáme vládní novelu zákona o zbraních

Jana Černochová 

8.únor 2018
ODS zásadně odmítá novelu zákona o zbraních a střelivu, kterou dnes projednává vláda a která je implementací tzv. odzbrojovací směrnice.

Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat

Jana Černochová 

22.listopad 2017
Potvrzení informace o angažmá bratra ministra spravedlnosti Pelikána v tzv. kauze Fajád považuji za důkaz o tom, že ministr Pelikán lhal nejen sněmovní opozici, ale i veřejnosti...

ČSSD a ANO chtějí dostat export českých zbrojovek pod kontrolu Bruselu

Jana Černochová 

18.září 2017
O prodeji zbraní do třetích zemí by měl v budoucnu rozhodovat celoevropský regulátor.