Svátek má: Jana

Komentáře

Jak to vidím já

Novela služebního zákona ke stabilizaci policie nepovede

Jana Černochová

poslankyně PSP ČR(ODS)
Sněmovna ve druhém čtení projednala vládní novelu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.

Novela služebního zákona ke stabilizaci policie nepovede

Dlouhodobě poukazuji na to, že tato předloha možná nově zaváděným náborovým příspěvkem zatraktivní bezpečnostní sbory pro nováčky, ale rozhodně nepovede k deklarovanému cíli - tedy ke zlepšení podmínek služby u policie, hasičů a vězeňské služby, k motivaci jejich stávajících příslušníků, ani k jejich stabilizaci.

Proto jsem dnes předložila pozměňovací návrh, který mj. zavádí stabilizační příspěvek, jehož cílem je zlepšit situaci všech stávajících příslušníků bezpečnostních sborů. Pokud tento můj návrh najde podporu ve třetím čtení, zatraktivní pak službu policistů, hasičů, celníků a dalších a bude konečně adekvátním oceněním pro ty, kteří denně nasazují svůj život v ulicích a chrání naši bezpečnost.

Jsem přesvědčena, že na rozdíl od populistických návrhů ministra Chovance stabilizační příspěvek povede k větší stabilizaci policie a že se nebudeme muset obávat toho, že nám zkušení policisté odejdou do civilu a že kvůli podstavu bude muset být v případě vzniku mimořádné události opět nasazována armáda k plnění úkolů policie.

Jana Černochová

Profil autora  Všechny články autora

Odmítáme vládní novelu zákona o zbraních

Jana Černochová 

8.únor 2018
ODS zásadně odmítá novelu zákona o zbraních a střelivu, kterou dnes projednává vláda a která je implementací tzv. odzbrojovací směrnice.

Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat

Jana Černochová 

22.listopad 2017
Potvrzení informace o angažmá bratra ministra spravedlnosti Pelikána v tzv. kauze Fajád považuji za důkaz o tom, že ministr Pelikán lhal nejen sněmovní opozici, ale i veřejnosti...

ČSSD a ANO chtějí dostat export českých zbrojovek pod kontrolu Bruselu

Jana Černochová 

18.září 2017
O prodeji zbraní do třetích zemí by měl v budoucnu rozhodovat celoevropský regulátor.