Svátek má: Liliana

Komentáře

Jak to vidím já

Prezidentská namlouvání a “činnorodost” našich médií

Jiří Valenta

poslanec PS PČR (KSČM)
Souboj o prestižní post “nejrovnějšího z rovných” se již u nás plně rozhořel. Obhájí Miloš Zeman, nebo Pražský hrad obsadí někdo jiný?

Prezidentská namlouvání a “činnorodost” našich médií

Osobně se domnívám, že ke změně nedojde, neboť nejen já, ale  i významná část našich občanů, mezi kandidáty nyní nenachází nikoho, kdo by nejvyšší ústavní funkci mohl zastávat lépe, tedy kvalifikovaněji a především ve prospěch České republiky a všech jejích obyvatel. A to zcela bez ohledu na jejich sociální a zejména ekonomický status, což se oběma předchozím prezidentům, tedy Václavům Klausovi a Havlovi zásadně nedařilo. Rozhodně nejsem Zemanovým skalním fanouškem, rozličných “kopanců” se, první přímo zvolený, prezident nadělal, a to zejména některými nevhodnými vyjádřeními, nespočet, ale se samotnou podstatou jeho prezidentování jsem relativně spokojen.     

Ovšem to se nedá říci o deklarovaných přístupech a názorech dalších “prezidentských” kandidátů. Z některých “nechytrost přímo čiší”. Například, když “předlistopadový černý sázkař”, a snad i vekslák, nyní podle aktuálních kulturně společenských vzorců již seriozní člověk, volá po “deratizaci hradu”, jiný, obecně neznámý intelektuál, chemik z Akademie věd, považuje situaci na hradě za “nedůstojnou”, s dovětkem, že právě on by ji jistě vylepšil, nebo když další, fatálně neúspěšný expremiér české vlády se chlubí pravomocně odsouzeným Dalíkem jako svým bývalým nejlepším přítelem. A takto smutně bylo by možno pokračovat v projevech morální bídy i dále.     

[BANNER]
Na rozdíl od Zemana, ale disponují někteří kandidáti až neskutečně vysokou mediální podporou, i když ostatně se není co divit, stávající prezident si s mnoha novináři nepadl zrovna “do oka”. A ti teď jaksi zase neumějí být plně profesionální a objektivní, což může zamrzet zejména u zástupců médií veřejnoprávních. Situace je také, dle mého názoru, nadmíru analogická s dobou, kdy o znovuobhájení prezidentského mandátu usiloval Václav Havel. Navýsost obludný kult osobnosti, který byl zkonstruován a živen mj. i ideologicky poplatnými médii, tehdy ostře kontrastoval s viditelně rozpolceným národem. Nejednalo se tedy o žádného “sjednocovatele”, jak bylo mnoha novináři a reportéry  národu vytrvale sugestivně implantováno a dokládáno pozitivními ohlasy zpoza hranice, ale především o “rozdělovatele” a potažmo jednoho z hlavních “destruktorů” sociální spravedlnosti a rovnosti u nás. Tím právě Miloš Zeman, na rozdíl také od většiny nynějších prezidentských kandidátů, rozhodně, i přes své některé osobnostní nedostatky, není. A to všem těm, dobře živeným “pražským kavárníkům”, prozápadním demagogům a jiným, neukojeným manipulátorům a technologům moci, “leží v žaludku hodně hluboko”!

Jiří Valenta

Profil autora  Všechny články autora

Migranti, právo na azyl a „dublinská nařízení“

Jiří Valenta 

15.leden 2018
Přijímání uprchlíků v zemích EU je v současné době velice žhavý a frekventovaný proces, a proto není vůbec„od věci“ si připomenout na jakém základě vlastně probíhá.

“Kdo seje vítr, sklízí bouři”

Jiří Valenta 

22.prosinec 2017
Na okřídlené rčení, jakoby na míru ušité některým pravicovým politikům ve sněmovně, jsem si nemohl nevzpomenout při opakované volbě předsedy Komise pro kontrolu Generální inspekce policejních sborů.

Demokratický blok je výsměchem občanům

Jiří Valenta 

20.listopad 2017
Člověk musí žasnout, čeho jsou někteří pravicoví politici, ve své nekonečné nadutosti a bezmezné touze po moci a “pozemské slávě”, schopni.