Svátek má: Ivan

Komentáře

Jak to vidím já

Prezidentská namlouvání a “činnorodost” našich médií

Jiří Valenta

poslanec PS PČR (KSČM)
Souboj o prestižní post “nejrovnějšího z rovných” se již u nás plně rozhořel. Obhájí Miloš Zeman, nebo Pražský hrad obsadí někdo jiný?

Prezidentská namlouvání a “činnorodost” našich médií

Osobně se domnívám, že ke změně nedojde, neboť nejen já, ale  i významná část našich občanů, mezi kandidáty nyní nenachází nikoho, kdo by nejvyšší ústavní funkci mohl zastávat lépe, tedy kvalifikovaněji a především ve prospěch České republiky a všech jejích obyvatel. A to zcela bez ohledu na jejich sociální a zejména ekonomický status, což se oběma předchozím prezidentům, tedy Václavům Klausovi a Havlovi zásadně nedařilo. Rozhodně nejsem Zemanovým skalním fanouškem, rozličných “kopanců” se, první přímo zvolený, prezident nadělal, a to zejména některými nevhodnými vyjádřeními, nespočet, ale se samotnou podstatou jeho prezidentování jsem relativně spokojen.     

Ovšem to se nedá říci o deklarovaných přístupech a názorech dalších “prezidentských” kandidátů. Z některých “nechytrost přímo čiší”. Například, když “předlistopadový černý sázkař”, a snad i vekslák, nyní podle aktuálních kulturně společenských vzorců již seriozní člověk, volá po “deratizaci hradu”, jiný, obecně neznámý intelektuál, chemik z Akademie věd, považuje situaci na hradě za “nedůstojnou”, s dovětkem, že právě on by ji jistě vylepšil, nebo když další, fatálně neúspěšný expremiér české vlády se chlubí pravomocně odsouzeným Dalíkem jako svým bývalým nejlepším přítelem. A takto smutně bylo by možno pokračovat v projevech morální bídy i dále.     

[BANNER]
Na rozdíl od Zemana, ale disponují někteří kandidáti až neskutečně vysokou mediální podporou, i když ostatně se není co divit, stávající prezident si s mnoha novináři nepadl zrovna “do oka”. A ti teď jaksi zase neumějí být plně profesionální a objektivní, což může zamrzet zejména u zástupců médií veřejnoprávních. Situace je také, dle mého názoru, nadmíru analogická s dobou, kdy o znovuobhájení prezidentského mandátu usiloval Václav Havel. Navýsost obludný kult osobnosti, který byl zkonstruován a živen mj. i ideologicky poplatnými médii, tehdy ostře kontrastoval s viditelně rozpolceným národem. Nejednalo se tedy o žádného “sjednocovatele”, jak bylo mnoha novináři a reportéry  národu vytrvale sugestivně implantováno a dokládáno pozitivními ohlasy zpoza hranice, ale především o “rozdělovatele” a potažmo jednoho z hlavních “destruktorů” sociální spravedlnosti a rovnosti u nás. Tím právě Miloš Zeman, na rozdíl také od většiny nynějších prezidentských kandidátů, rozhodně, i přes své některé osobnostní nedostatky, není. A to všem těm, dobře živeným “pražským kavárníkům”, prozápadním demagogům a jiným, neukojeným manipulátorům a technologům moci, “leží v žaludku hodně hluboko”!

Jiří Valenta

Profil autora  Všechny články autora

Trvalá neschopnost vlády čerpat z fondů EU varuje!

Jiří Valenta 

2. června 2018
Nevím, zda je to nějaký úmysl, ale v posledních měsících se prakticky vůbec nehovoří o stavu našeho čerpání finančních prostředků z evropských fondů. Proto je zcela na místě si tuto problematiku blíže osvětlit

Metodická podpora v oblasti kybernetické bezpečnosti pro rok 2018

Jiří Valenta 

25. dubna 2018
Na samotný úvod je nutno si položit otázku, co to vlastně kybernetická bezpečnost je. I když se jedná o poměrně složitou a komplexní záležitost základní odpověď je jednoduchá.

Paul Ryan, symbol americké rozpínavosti, kázal ve sněmovně

Jiří Valenta 

28. března 2018
Domácí „proameričtí psíci vrní blahem“, třetí nejvyšší ústavní činitel USA, předseda Sněmovny reprezentantů, dolní komory amerického Kongresu, je v ČR, byť na soukromé návštěvě.