Svátek má: Eduard

Komentáře

Jak to vidím já

Regulace zbraní dostala v Bruselu zelenou, ODS nesouhlasí

Jan Zahradil

europoslanec a 1.místopředseda ODS
Majitelé samonabíjecích pušek o své zbraně nepřijdou. Stejně tak by měly být zachovány muzejní sbírky a na policii nebudou muset ani majitelé vzduchovek.

Regulace zbraní dostala v Bruselu zelenou, ODS nesouhlasí

Přesto bude nově civilní držení některých sportovních zbraní prakticky nemožné. Takový je výsledek hlasování Výboru pro vnitřní trh, který v Bruselu podpořil kontroverzní směrnici o střelných zbraních.

„Původní návrh zákona byl naprosto absurdní, nesmyslný a diletantský, ODS s ním od začátku nesouhlasila a ani nejnovější verzi nemůžeme podpořit,“ řekl europoslanec a předseda Aliance konzervativců a reformistů v Evropě Jan Zahradil. „Jsme přesvědčeni, že legální držení zbraní pro společnost žádnou hrozbu nepředstavuje a není žádný důvod k takto drastickému zásahu do práv občanů. Zvláště v zemi, kde je legislativa velice přísná a přitom funkční.“

„Potvrzení novely evropské směrnice o zbraních Výborem pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů bohužel není ničím překvapivým a vnímám jej jako další krok směřující proti slušným a zákona dbalým občanům, legálním držitelům zbraní, kteří se stali neoprávněně terčem bruselských pacifistů,“ uvedla k hlasování poslankyně Jana Černochová. „Byť došlo k určitému zmírnění textu směrnice, stále se jedná o nepřijatelnou restrikci, na kterou Česká republika nesmí v žádném případě, i za cenu hrozby sankcí, přistoupit. ODS proto bude proti této normě a její implementaci aktivně bojovat. Naše legislativa regulující legální držbu zbraní je plně funkční a neexistuje jediný důvod k tomu ji jakkoliv měnit.“

Konečné rozhodnutí má padnout na plenárním zasedání parlamentu v březnu tohoto roku.

Profil autora  Všechny články autora

O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi

Jan Zahradil 

18.listopad 2017
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí.

Svoboda médií je v pořádku, oligarchu musíme porazit ve volbách

Jan Zahradil 

2.červen 2017
Téma svobody médií v České republice na půdu Evropského parlamentu nepatří.

Na rozdíl od vlády chce ODS pružnou Evropskou unii

Jan Zahradil 

25.březen 2017
V předvečer 60. výročí podpisu Římských smluv se otevírá jedinečná příležitost změnit směřování Evropské unie.