Svátek má: Milan

Komentáře

Jak to vidím já

Šetření na nesprávném místě

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM
Člověku to nedá a přemýšlí o problémech, které v poslední době narůstají. Nové objevy a výzkumy posunují oblast zdravotnictví dopředu.

Šetření na nesprávném místě

Jestliže u některých onemocnění selže veškerá léčba, placená pojišťovnou, mělo by být ve vyspělém státě samozřejmostí nahradit ji moderní, byť ještě pojišťovnami nehrazenou péčí. Pacienti, podporovaní lékaři, píší žádosti a prosí zdravotní pojišťovny o pomoc. V poslední době dochází často k zamítnutí úhrady moderní léčby. Pacient má možnost se odvolat, či se s příslušnou pojišťovnou soudit. Důrazně se ohrazuji proti takovému to šetření. Lidský život nelze ničím nahradit. Stát často rozhazuje závratné sumy.

Pro mne jsou třeba naprosto nepřijatelné vojenské zahraniční mise bez souhlasu RB OSN. Mrzí mne, že rodiče nemocných či postižených dětí musí o peníze zoufale prosit, či vyhlašovat sbírky, aby dětem mohli zakoupit prospěšné pomůcky, nebo uhradit rehabilitaci. Chlubívali jsme se jednou z nejlepších zdravotních péčí. Dnes lidé hledají pomoc v rámci zveřejnění v médiích a vyhlašováním finančních sbírek. A to je hodně špatná vizitka našeho státu.

Není možné přihlížet bezmoci těch, kteří pomoc potřebují. Šetření na nesprávném místě by mělo hodně rychle začít zajímat ministra zdravotnictví v demisi.

Miloslava Vostrá


Profil autora  Všechny články autora

Tajemné léto 2018

Miloslava Vostrá 

18. května 2018
Jaro pomalu ale jistě předává svou vládu létu. Jak se však bude chovat vláda v demisi a zda-li nám připraví další horké chvíle, uvidíme.

Hledejme východiska

Miloslava Vostrá 

26. října 2017
Odpovědnost, slovo, které dnes přetřásají mnozí z nás. Odpovědnost jedinců či nás všech?

Co může být horšího než Kalouskova TOP 09?

Miloslava Vostrá 

16. července 2017
Když si vybavím vládnutí Kalouskovy strany TOP 09, tak si říkám, že těžko bych mohla hledat stranu s tak negativním dopadem na naši republiku.