Svátek má: Milan

Komentáře

Jak to vidím já

Stát upozorní vlastníka auta na konec platnosti technické prohlídky

Martin Kupka

politik (ODS)
Státní informační systémy u nás nemají zrovna dobrou pověst, protože mnoho z nich sice usnadňuje práci úředníkům, ale občanům naopak přidělává starosti.

Stát upozorní vlastníka auta na konec platnosti technické prohlídky

My chceme tento trend obracet, aby byly elektronické služby snadno dostupné a přínosné i pro občany. V tomto případě jde navíc o využití systému datových schránek, který již existuje, a zasílat se má údaj, který stát nemusí nijak zjišťovat, protože ho dávno má. Jedná se o užitečné a zároveň jednoduché opatření, které nebude pro stát nijak finančně náročné.

Každý vlastník motorového vozidla ví, jak snadné je zapomenout na termín, do kdy musí vozidlo znovu projít technickou prohlídkou. Včasná informovanost ze strany státu tak může nejen zabránit případné pokutě a dalším komplikacím za jízdu bez platné prohlídky, ale především může přispět k větší bezpečnosti silničního provozu, protože technická prohlídka může odhalit špatný stav vozidla nebo některých jeho součástí.

Fakticky je podaný návrh pozměňovacím návrhem ke sněmovnímu tisku 51, kterým vláda navrhuje rozsáhlou úpravu zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla). Návrh do českého právního řádu promítá požadavky tří různých směrnic EU, které se problematiky dotýkají.

Je jasné, že datovou schránku si zatím zřídila jen malá část občanů, takže výhody včasné informovanosti o končící lhůtě ocení především firmy a další právnické osoby. Pro fyzické osoby to ale může být další důvod, proč si zdarma zřídit datovou schránku a ušetřit i do budoucna spoustu času a využívat další elektronické služby státu,

Martin Kupka
Profil autora  Všechny články autora

Stavební řízení kolabují, lidé čekají na svá stavební povolení i měsíce

Martin Kupka 

6. dubna 2018
Vinou poslední novely stavebního zákona se po celé ČR prodlužují stavební řízení až o měsíce. Ministerstvo pro místní rozvoj by mělo situaci urychleně řešit.

ANO pokračuje v pštrosí politice ohledně Čapího hnízda

Martin Kupka 

6. ledna 2018
Krajští opoziční zastupitelé Středočeského kraje požádali, aby se v co nejkratším čase sešel Výbor Regionální Rady ROP Střední Čechy a zabýval se zprávou OLAF ohledně podezřelého projektu Čapí hnízdo.

Členové volebních komisí musejí dostat více peněz

Martin Kupka 

8. prosince 2017
Odměny členů volebních komisí, především v dvoukolových volbách jsou naprosto neadekvátní. Hodinová odměna volebním komisařům za případné druhé kolo voleb činí pouze 11,33 Kč.