Svátek má: Filip

Komentáře

Jak to vidím já

Stropnický je lhostejný ke klíčovým návrhům v oblasti obrany

Jana Černochová

poslankyně PSP ČR(ODS)
Ministr obrany Stropnický a vláda při schvalování návrhu pořadu schůze Poslanecké sněmovny opakovaně ukázali, že obrana naší země je jim lhostejná a že slova o nutnosti zvyšování obranyschopnosti ČR jsou jen prázdnými proklamacemi.

Stropnický je lhostejný ke klíčovým návrhům v oblasti obrany

Pan ministr Stropnický dlouhodobě prokazuje naprosto laxní přístup i u těch návrhů, které mají podporu jeho rezortu a pod nimiž je sám podepsán.

Na jednání Sněmovny jsem dnes navrhla pevné zařazení poslanecké novely branného zákona, která má naplnit slib Ministerstva obrany na zlepšení podmínek služby příslušníků Aktivní zálohy AČR. Ačkoliv jedním z navrhovatelů je také ministr obrany, k zařazení tohoto bodu by nedošlo, pokud bych tak opět neučinila já. Považuji za tristní, že tento klíčový zákon, na který čekají tisíce příslušníků Aktivní zálohy, by spadl pod stůl bez iniciativy opozice.

Dále jsem navrhla, abychom se ve stávajícím volebním období pokusili projednat ještě novelu Ústavy, která by měla zjednodušit vysílání vojáků na zahraniční operace při nutnosti rychlé reakce nebo v případech potřeby záchrany občanů ČR z krizových oblastí. Ačkoliv i tento návrh novely spolupodepsal pan ministr Stropnický, jeho projednání dnes opakovaně nepodpořil. Tento přístup považuji za čiré pokrytectví, a to i s ohledem na skutečnost, že na schválení této novely již dlouho čekají jak příslušníci naší armády, tak naši spojenci.

Oba tyto případy jasně dokazují, že ministr Stropnický je nekompetentní nejen v oblasti obranných akvizic, ale i v oblasti nezbytných legislativních změn, které naše armáda urychleně potřebuje.

Jana Černochová

Profil autora  Všechny články autora

Odmítáme vládní novelu zákona o zbraních

Jana Černochová 

8.únor 2018
ODS zásadně odmítá novelu zákona o zbraních a střelivu, kterou dnes projednává vláda a která je implementací tzv. odzbrojovací směrnice.

Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat

Jana Černochová 

22.listopad 2017
Potvrzení informace o angažmá bratra ministra spravedlnosti Pelikána v tzv. kauze Fajád považuji za důkaz o tom, že ministr Pelikán lhal nejen sněmovní opozici, ale i veřejnosti...

ČSSD a ANO chtějí dostat export českých zbrojovek pod kontrolu Bruselu

Jana Černochová 

18.září 2017
O prodeji zbraní do třetích zemí by měl v budoucnu rozhodovat celoevropský regulátor.