Svátek má: Alexandra

Komentáře

Jak to vidím já

Vláda neumí čerpat evropské fondy

Petr Fiala.

předseda ODS
Přebytek státního rozpočtu byl podle Ministerstva financí za první čtvrtletí nejnižší od roku 2012. Důvodem je především neschopnost vlády čerpat evropské dotace a investovat. 

Vláda neumí čerpat evropské fondy

„Vláda promarňuje hospodářský růst, neinvestuje dostatečně ani národní, ani evropské peníze. Stav čerpání evropských fondů je tristní a už se to začíná projevovat i v dopadech na náš státní rozpočet - přebytek za první čtvrtletí byl nejnižší od roku 2012," uvedl předseda ODS Petr Fiala. „Současná vláda přitom kvůli špatnému čerpání napadala předcházející kabinety, které ovšem dokázaly využít skoro všechny alokované prostředky," dodává Fiala. 

„Vláda jako celek absolutně selhává ve schopnosti využít finanční prostředky z fondů Evropské unie. Její smutnou vizitkou je fakt, že v polovině finančního období je vyplaceno 0,84 %! V procentuálním vyjádření vysoko nad čerpáním ční výdaje na úřední aparát, který má administraci EU fondů zajišťovat,“ komentuje stav poslanec Petr Bendl.

 

Profil autora  Všechny články autora

Brzy se dozvíme, zda bude vládnout koalice za nevydání Andreje Babiše

Petr Fiala. 

7.prosinec 2017
Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem a pověřil ho sestavením vlády. ODS považuje tento postup za legitimní.

Program hnutí ANO popírá 4 roky ve vládě

Petr Fiala. 

6.září 2017
Program hnutí ANO nepřekvapil. Stejně jako Andrej Babiš říká odpoledne něco jiného než tvrdil ještě dopoledne, tak i program ANO popírá to, co v uplynulých 4 letech dělali jeho ministři ve vládě.

ČSSD nic nepochopila. Její levicové experimenty nefungují

Petr Fiala. 

31.srpen 2017
Předvolební program ČSSD je ukázkou levicových experimentů, které se historicky neosvědčily.