Svátek má: Jan

Komentáře

Jak to vidím já

Vládní europoslanci opět podpořili uprchlické kvóty

Jan Zahradil

europoslanec a 1.místopředseda ODS
Nucené přerozdělování uprchlíků mezi evropské státy ještě nezačalo fungovat, ale už má svou kapitolu v unijním rozpočtu.

Vládní europoslanci opět podpořili uprchlické kvóty

Europoslanci včetně těch ze stran vládní koalice a TOP 09 schválili podporu relokačního mechanismu ve výši 890 milionů eur (24 miliard korun). Občanští demokraté financování mechanismu naopak nepodpořili.
 
Opakovaně jsme vládu upozorňovali, aby se alespoň na důležitých hlasováních se svými europoslanci domluvila. Místo toho už poněkolikáté vidíme, jak koaliční europoslanci hladce schvalují kvóty, které vláda – alespoň slovně, před veřejností – odmítá.

My jsme se samozřejmě pod přidělení finančních prostředků odmítli podepsat, protože s přerozdělovacím mechanismem od začátku nesouhlasíme. Podporujeme naopak navýšení prostředků pro agentury FRONTEX a Europol, které mohou skutečně pomoci migrační krizi lépe zvládat.

Jan Zahradil

 

Profil autora  Všechny články autora

Rozpočet EU nemůže sloužit k trestání neposlušných států

Jan Zahradil 

6. května 2018
Evropská komise ve středu představila návrh unijního rozpočtu na příštích sedm let.

Pane Junckere, paní Merkelová, pane Macrone - proberte se!

Jan Zahradil 

7. března 2018
Drsný budíček pro Brusel, Berlín a Paříž přišel v pondělí z Itálie.

O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi

Jan Zahradil 

18. listopadu 2017
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí.