Svátek má: Marek

Komentáře

Jak to vidím já

Vládu dohnal předvolební populismus

Petr Fiala.

předseda ODS
Po odchodu Andreje Babiše z ministerstva financí a rozfoukání marketingové mlhy, kterou čtyři roky ohledně údajných úspěchů resortu vytvářel, se naplno projevil tristní stav státní pokladny.

Vládu dohnal předvolební populismus

"Poté, co nový ministr Ivan Pilný sdělil veřejnosti, že státní pokladna je prázdná, přišel s účtem za předvolební dárky, které vláda v nedávné době schválila. Nároky jednotlivých rezortů oproti plánovanému rozpočtu by zvýšily deficit o dalších téměř sto miliard. Nezbývá dost peněz na dostatečné financování vysokých škol nebo vědy a výzkumu. Předvolební populismus většinou dožene až následující vládu. Ta stávající to však přehnala až do té míry, že dohání ji samotnou,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Vláda se dostala do situace, kdy není schopna připravit takový rozpočet, který by využil hospodářský růst k potřebným změnám pro lepší budoucnost České republiky. Který by umožnil investovat do inovací, který by pomohl odstranit přebytečnou byrokracii a který by také umožnil snížit daň z příjmu a zvýšit tak čistou mzdu občanům. Nic z toho vláda nedokáže. Pouze zvyšuje sociální dávky, zvyšuje výdaje na chod státu a počet státních zaměstnanců,“ dodal předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.


Profil autora  Všechny články autora

Brzy se dozvíme, zda bude vládnout koalice za nevydání Andreje Babiše

Petr Fiala. 

7.prosinec 2017
Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem a pověřil ho sestavením vlády. ODS považuje tento postup za legitimní.

Program hnutí ANO popírá 4 roky ve vládě

Petr Fiala. 

6.září 2017
Program hnutí ANO nepřekvapil. Stejně jako Andrej Babiš říká odpoledne něco jiného než tvrdil ještě dopoledne, tak i program ANO popírá to, co v uplynulých 4 letech dělali jeho ministři ve vládě.

ČSSD nic nepochopila. Její levicové experimenty nefungují

Petr Fiala. 

31.srpen 2017
Předvolební program ČSSD je ukázkou levicových experimentů, které se historicky neosvědčily.