Svátek má: Oto

Komentáře

Jak to vidím já

Výhrady vlády ke zmírnění protikuřáckého zákona jsou směšné

Marek Benda

poslanec PČR (ODS)
Vláda na dnešním jednání nepodpořila návrh na zmírnění protikuřáckého zákona, který předložila skupina 86 poslanců.

Výhrady vlády ke zmírnění protikuřáckého zákona jsou směšné

Očekával jsem negativní stanovisko, i když jsem překvapen mimořádnou nekonzistencí postojů Andreje Babiše. Ještě před volbami se pan premiér v demisi nechal slyšet, že by pro zmírnění zákazů byl, protože ohrožují venkovské hospody. Ale to bylo zřejmě před volbami, kdy bylo třeba voliče nalákat jakýmkoli způsobem.

Konkrétní výhrady jsou zcela nevěcné a legislativní zpracování se dá samozřejmě opravit v průběhu jednání sněmovny.

Vláda v demisi namítá, že je návrh předkládán příliš brzy po schválení stávající úpravy. Tento argument ale považuji za naprosto směšný. Vždyť hnutí ANO pro protikuřácký zákon hlasovalo necelý půlrok poté, co ho Poslanecká sněmovna zamítla.

Upozorňovat na to, že přijetím našeho návrhu dojde k ohrožení dostupnosti stravovacích služeb v menších obcích, je výsměch zdravému rozumu. Největší ohrožení hospod na vesnicích za posledních 30 let způsobil právě protikuřácký zákon a EET.

Navrhovatelé jsou určitě přístupni diskusi o vylepšení návrhu, ale trvají na zmírnění dosavadního prohibičního modelu.

Marek Benda

 

Profil autora  Všechny články autora

Zákaz kouření se podle zákona vztahuje na prostory stravovacích služeb

Marek Benda 

19.květen 2017
Od června nabyde účinnost protikuřácký zákon. Podle definice prostoru stravovacích služeb se jedná o takový prostor, v němž je provozována stravovací služba zahrnující podávání pokrmů určených k přímé spotřebě v této provozovně.

Vyzývám Pavla Zemana k zahájení kárného řízení s olomouckými žalobci

Marek Benda 

18.červen 2016
Na základě dnešního osvobozujícího rozsudku v kauze Vojenského obranného zpravodajství vyzývám ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana k zahájení kárného řízení...