Svátek má: Cecílie

Komentáře

Jak to vidím já

Závist a zloba jsou novými hodnotami ČSSD

Zbyněk Stanjura

politik, ODS
Vypadá to, že „nová“ ČSSD přichází se stále stejnými nápady. 

Závist a zloba jsou novými hodnotami ČSSD

Zatímco nedávné plány Bohuslava Sobotky zvyšovaly daně kvalifikovaným zaměstnancům s nadprůměrným platem, nyní chtějí zvyšovat daně živnostníkům. Být živnostníkem je podle ČSSD špatné a tato činnost by se měla trestat. Závist a zloba jsou patrně novými hodnotami sociální demokracie.

Snížení rozdílů ve zdanění mezi zaměstnanci a živnostníky dosáhneme naopak tím, že snížíme daně, které platí zaměstnanci. Například tak, že svůj příjem budou danit 15% sazbou z hrubé mzdy. Tím jejich čisté mzdy vzrostou o 7 %. To je recept, který nabízí ODS a který zaměstnancům pomůže, ale zároveň nepoškodí OSVČ. Před víkendovou programovou konferencí ČSSD by měli být všichni na pozoru a doufat, že spíše než program budou řešit svůj vnitřní stav.

Zbyněk Stanjura

Profil autora  Všechny články autora

Andrej Babiš se vyhýbá konfrontaci s pravicovou opozicí

Zbyněk Stanjura 

24.září 2017
Závěr předvolební kampaně k říjnovým parlamentním volbám je poznamenán snahou předsedy hnutí ANO Andreje Babiše vyhnout se televizní konfrontaci s představiteli pravicové opozice.

Ředitel finanční správy je nekompetentní dobrodruh

Zbyněk Stanjura 

21.září 2017
ODS dlouhodobě kritizuje fungování finanční správy, která spadá pod Ministerstvo financí ovládané hnutím ANO a kterou vede nominant Andreje Babiše Martin Janeček.

Dost bylo komisí a analýz

Zbyněk Stanjura 

15.září 2017
Politici musí převzít odpovědnost a rozhodnout o tom, jak dál s důchody