Svátek má: Vítězslav

Komentáře

Jak to vidím já

Závist a zloba jsou novými hodnotami ČSSD

Zbyněk Stanjura

politik, ODS
Vypadá to, že „nová“ ČSSD přichází se stále stejnými nápady. 

Závist a zloba jsou novými hodnotami ČSSD

Zatímco nedávné plány Bohuslava Sobotky zvyšovaly daně kvalifikovaným zaměstnancům s nadprůměrným platem, nyní chtějí zvyšovat daně živnostníkům. Být živnostníkem je podle ČSSD špatné a tato činnost by se měla trestat. Závist a zloba jsou patrně novými hodnotami sociální demokracie.

Snížení rozdílů ve zdanění mezi zaměstnanci a živnostníky dosáhneme naopak tím, že snížíme daně, které platí zaměstnanci. Například tak, že svůj příjem budou danit 15% sazbou z hrubé mzdy. Tím jejich čisté mzdy vzrostou o 7 %. To je recept, který nabízí ODS a který zaměstnancům pomůže, ale zároveň nepoškodí OSVČ. Před víkendovou programovou konferencí ČSSD by měli být všichni na pozoru a doufat, že spíše než program budou řešit svůj vnitřní stav.

Zbyněk Stanjura

Profil autora  Všechny články autora

K přijetí daňových změn

Zbyněk Stanjura 

15.leden 2017
Prohlášení ministra financí o tom, že chce snižovat daně a ulevit podnikatelům, nebyly nic jiného než populistické výkřiky, které Andrej Babiš nikdy nemyslel skutečně vážně.

Živnostníci, vydržte! EET zrušíme!

Zbyněk Stanjura 

4.prosinec 2016
ODS v souvislosti se zahájením elektronické evidence tržeb popřála živnostníkům hodně sil. Podnikatelé mají situaci přečkat do doby, než ODS zákon zruší.

Provozovatel mýta měl být vybrán v otevřené soutěži

Zbyněk Stanjura 

30.srpen 2016
Uzavření dodatku na provozování mýtného systému s firmou Kapsch považuji za závažné selhání ministra dopravy Dana Ťoka a celé vlády.