Svátek má: Doubravka

Byznys

Velikost textu:

Jak funguje Pohádkové království, jemuž kraluje Václav Vydra

Jak funguje Pohádkové království, jemuž kraluje Václav Vydra

Do dozvuků veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který probíhal v Praze ve dnech  15. - 18. února 2018 v Praze, zařazujeme i aktivity  České pohádkové akademie. Tento spolek působí nejenom v Českých Budějovicích, kde má sídlo, ale má aktivity i v zahraničí.

Václav Vydra coby král Pohádkového království
25. února 2018 - 14:27

"Česká pohádková akademie z.s. se na veletrhu cestovního ruchu Holiday World zhostila pořádání několika akcí, které podporují spolupráci a rozvoj domácího cestovního ruchu a incomingu v regionech Zemí Koruny české. To jest na území tří pohádkově krásných historických zemí, jejichž heraldické znaky – stříbrný dvouocasý lev ve skoku se zlatou korunou a zlatou zbrojí Českého království v červeném poli, stříbrno-červeně šachovaná orlice se zlatou korunou a zlatou zbrojí Markrabství moravského v modrém poli a černá orlice se stříbrným půlměsícem zakončeným jetelovými trojlístky a uprostřed s křížkem se zlatou korunou a červenou zbrojí Slezského velkoknížectví ve zlatém poli – jsou součástí velkého státního znaku České republiky," popisuje aktivity otec zakladatel Pohádkového království Marcel Goetz.


"Letos jsme se podíleli opět na vernisážích tentokrát už  21. ročníku putovní výstavy „Nejhezčí turistické pohlednice, vizitky a kalendáříky ČR 2018“, kterých se  zúčastnili fotografové pohlednic Slezska, Moravy a Čech. Dále jsme se podílili na představení nové knihy cestovatele Pavla Pavla  „Po třiceti letech na Rapa Nui“, které se účastnil i cestovatel Rudolf Švaříček. Nu a křest turistické vizitky Pavla Pavla s autogramiádou byl magnetem pro mnohé sběratele. Pak se v Praze na veletrhu uvedl i spisovatel a Pohádkový ministr pro strašidla Hynek Klimek, který posluchače  zaujal svým vyprávěním i osobní vizitkou. Nekonec pak veletrh byl poctěn účastí Pohádkového krále Václava Vydry, která  patřila k vrcholům  našeho programu na veletrhu. Přitom došlo i k unikátní události, při které v expozici Indonésie pasoval mečem vévody Valdštejna zakladatele českého resortu na Bali Jiřího Hrušku rytířem s titulem „Hruška von Bali“ s přidělením dědičného erbu. Od té chvíle má Pohádkové království svého velvyslance už i v Asii," pochlubil se správce Pohádkového království Marcel Goetz.

Co se chystá za program v nejbližších týdnech mezi pohádkovými bytostmi, to se dozvěděli i návštěvníci veletrhu, když je na 16. Pohádkový den do Vimperka pořádaný 20. dubna  2018  pozvali  pořadatelé  Vladimír Šlégr a Karel Klostermann ml.

Z desítek věží a rozhleden mávali turisté 28. října 2017 ve 14 hodin na čtyři světové strany

"Poděkování za úspěšnou prezentaci aktivit Pohádkového království patří všem včetně lidí z Jihočeské centrály cestovního ruchu, a to i za její mnohaletou podporu, díky které jsme mohli představit Pohádkový zpravodaj 2018, jenž informuje o akcích, o pohádkových infokancelářích a pobytech, o nové hře s Turistickým deníkem atd.," uzavřel své vyprávění o Pohádkovém spolku Marcel Goetz, který za rok 2015 získal například i zvláštní cenu České kartografické společnosti, neboť Pohádkové království vydává i několik let i své mapy.

(ps, www.pohadkovekralovstvi.cz, Prvnizpravy.cz, foto: Lenka Goetzová)