Svátek má: Robin

Byznys

Velikost textu:

Proč se daří šetřit plyn? Protože krachující firmy už žádný nepotřebují

Proč se daří šetřit plyn? Protože krachující firmy už žádný nepotřebují

Německá ekonomika už jen stěží dokáže ušetřit další plyn. Podle Asociace německých průmyslových a obchodních komor (DIHK) je stále více firem nuceno omezovat výrobu nebo zavírat činnost.

Peter Adriana, prezident DIHK
28. října 2022 - 06:20

Spotřeba energie také výrazně klesla, protože mnoho firem kvůli inflaci krachuje a plyn už nepotřebují. Podle prezidenta DIHK Petera Adriana je nyní pokles spotřeby v ekonomice stále častěji důsledkem zavírání závodů nebo omezení výroby.

Průzkum DIHK mezi 3500 společnostmi

Zbývající společnosti považují svůj potenciál úspor ve spotřebě plynu za značně vyčerpaný. 60 procent společností zde v příštích pěti letech nevidí žádný nebo jen velmi malý potenciál do dvou procent. Vyplývá to z průzkumu mezi více než 3500 společnostmi ze všech odvětví , který ve středu zveřejnily průmyslové a obchodní komory .

Podle vlastního hodnocení se bez dvou až pěti procent předchozí spotřeby obejde jen 20 procent. Také jen další pětina věří, že snížení spotřeby energie o více než pět procent je stále možné.Další úspory plynu „prostě nereálné“

„Boj společností o přežití tváří v tvář raketově rostoucím cenám energií znamenal, že krátkodobý provozní potenciál byl vyčerpán,“ řekl prezident DIHK. „Proto jsou cíle dalšího snižování spotřeby plynu v probíhajících výrobních operacích prostě nereálné."

Nyní je proto třeba hledat další možnosti, „jak mobilizovat další plyn nebo jak plyn ušetřit, například při výrobě elektřiny,“ řekl Adrian. „Jedině tak se vyhneme insolvencím a udržíme hodnotové řetězce.“ K podobně chmurným výsledkům nedávno dospěl i průzkum Asociace rodinných firem.

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
39%
Ne
transparent.gif transparent.gif
61%

Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

AVAST
206
COLT CZ GROUP SE
575
ČEZ
920
ERSTE GROUP BANK A
811.6
KOFOLA CS
253
KOMERČNÍ BANKA
725
MONETA MONEY BANK
81
PHILIP MORRIS ČR A
16600
PHOTON ENERGY
66
PILULKA LÉKÁRNY
750
VIG
584
GEN DIGITAL
499