Svátek má: Ivona

Byznys

Velikost textu:

Rusko se chystá "obsadit“ další poloostrov

Rusko se chystá "obsadit“ další poloostrov

Ruská správa železnic a Jižní Korea podepsaly memorandum o studiu organizace přepravních podmínek v Evropě, včetně spojení projektu Trans-korejské a Trans-sibiřské železnice za účasti KLDR.

Ilustrační foto
16. července 2018 - 06:20

Podle odborníků to může být jeden z nejzajímavějších projektů v "transkontinentální ekonomice". Jak píší média, nejaktivnější vývoj se nyní nedotýká Ukrajiny, ani ruských "plynových streamů" do Evropy a ani ne kolem OPEC.

Rusko má své vlastní životní zájmy na Korejském poloostrově, kde chce integrovat do severní a jižní části v co historicky nejkratším  období.

Ve skutečnosti, Rusko, jako  další „bonus“ má šanci se dostat do mezinárodních „euroasijských  dopravních  koridorů". Čína je ruský velký východní soused, obtížný, ale strategický partner. V samotném "dopravním koridoru" však musí existovat nějaká alternativa. Vyjednávají se lepší pozice.


Jestli Rusko uspěje a realizuje sen Gazpromu o stavbě plynovodu přes Severní Koreu do Jižní Koreje, tak poloostrov bude také na stejné energetické platformě.

Pak v oblasti energetiky se stane jihokorejská ekonomika přinejmenším neutrální ve vztahu k čínsko-ruskému projektu uspořádání regionu.

Je třeba poznamenat, že ruská strana navrhla, aby korejští partneři uspořádali trojstranné setkání. Cena emise je tři až čtyři miliardy dolarů. A Rusové a Jihokorejci takové peníze mají.

 (rp,prvnizpravy.cz,pravda,foto:arch.)