Svátek má: Daniel

Byznys

Velikost textu:

Světové trhy zkorigovaly ztráty z minulého týdne

Světové trhy zkorigovaly ztráty z minulého týdne

Trhy v Evropě zakončily poslední obchodní den tohoto týdne zisky. Index Euro Stoxx 600 si polepšil o 0,8 % a za celý týden o necelá 3 %.

Ilustrační foto
18. února 2018 - 09:30

Nejvíce se daří nemovitostem (+1,9 %), telekomunikacím (+1,2 %) a utilitám (+1,1 %). Nejhůře, avšak stále v zisku jsou na tom zpracovatelé komodit, když se jejich akcie zhodnotily o necelé dvě desetiny procenta. Komentuje pro Prvnizpravy.cz Jiří Kostka, analytik Komerční banky.


Americké trhy zahajují obchodování velmi rozpačitě. Přeskakují ze zelených do červených čísel a hledají zatím svůj směr. Index S&P 500 klesá o 0,1 %, Dow Jones získává 0,3 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,2 %. V rámci indexu S&P 500 posilují hlavně informační technologie a zdravotní péče, když si shodně připisují 0,5 %. Nedaří se opět především energetickému sektoru (-0,6 %).

Pražská burza v pátek získala necelou jednu desetinu procenta. Nebýt pojišťovny VIG (+3 %), O2 (+0,7 %) a Komerční banky (+0,5 %), dostala by se pražská burza do ztráty. Celkem čtyři akcie ztrácí v rozmezí 1,1 až 2 %. Nejhůře dopadla textilka Pegas (-2 %) následovaná CME (-1,6 %) a trojici poražených uzavírá Erste se ztrátou 1,2 %. Zobchodovaný objem v pátek na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod dlouhodobým průměrem.

(rp,prvnizpravy.cz,kb,foto:arch.)