Svátek má: Zora

Politika

Velikost textu:

Co pánové Schwarzenberg a Kalousek naplňují v míře vrchovaté?

Co pánové Schwarzenberg a Kalousek naplňují v míře vrchovaté?

„Nejhorší, co se může politikovi stát, je, že je směšný. Pánové Kalousek a Schwarzenberg to naplňují v míře vrchovaté. Ještě není dobojováno, ale mladá ekonomka Hana Lipovská, na kterou bezcharakterní politici tak podpásově útočí, je již teď nepochybným morálním vítězem," napsal Petr Štěpánek.

Petr Štěpánek, komentátor současného dění na konferenci 2019
23. listopadu 2020 - 08:15

„Na adresu České biskupské konference jsem právě odeslal tento dopis," sdělil svým přátelům na facebookovém profilu hudebník Petr Štěpánek a pro jistotu jej připojil k přečtení.

Vážený otče arcibiskupe, vážení otcové biskupové!                     V Bělečku 20. 11. 2020

Jsem jediným člověkem v republice, který byl členem obou nejdůležitějších mediálních rad, jež u nás máme, jak té programové a licenční, tak té technické. Členem a místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání jsem byl 9 let, de iure dokonce 12 let, a členem Rady Českého telekomunikačního úřadu 5 let. Ze své mnohaleté praxe proto moc dobře vím, co je to politický nátlak činěný na členy (nezávislých) mediálních rad a jaké jsou jeho metody.
Rada pro vysílání, jejímž jsem byl členem, byla poslanci tehdejší vládní koalice (ČSSD, KDU-ČSL, US-DEU), respektive předsedou vlády Vladimírem Špidlou v roce 2003 odvolána. Soudy následně toto odvolání opakovaně označily za nezákonné a zrušily je. Právě v těchto dnech ještě dobíhá soud poslední, jenž stanoví, jak vysoké bude naše finanční odškodnění.
Jedním z poslanců, který se tehdy na této nezákonnosti podílel, byl Miroslav Kalousek. Tentýž Kalousek, který se na Vás nyní spolu s Karlem Schwarzenbergem obrací s hanebnou výzvou, abyste vyzvali své nominanty v Radě České televize k rezignaci.
Nejhorší, co se může politikovi stát, je, že je směšný. Pánové Kalousek a Schwarzenberg to naplňují v míře vrchovaté. Ještě není dobojováno, ale mladá ekonomka Hana Lipovská, na kterou bezcharakterní politici tak podpásově útočí, je již teď nepochybným morálním vítězem.
Ani na vteřinu nepochybuji, že Vaše reakce na onen hanebný dopis bude správná.

V úctě       Mgr. Petr Štěpánek,

hudebník a spisovatel, v letech 1994-2006 člen a místopředseda RRTV, v letech 2006-2011 člen Rady ČTÚ

Dopis, který zveřejněním na facebooku učinil Štěpánek otevřeným,  byl adresovaný Jeho excelenci Janu Graubnerovi, předsedovi České biskupské konference a členům  České biskupské konference.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

 
(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Petra Štěpánka, foto: ps)