Svátek má: Světlana

Politika

Velikost textu:

Co to, že Český olympijský výbor i sokolové se necítí být poškození

Co to, že Český olympijský výbor i sokolové se necítí být poškození

Český olympijský výbor i Česká obec sokolská změnily postoj ke kauze sportovních dotací – již se nepovažují za poškozené. S touto informací přišly zpravodajské relace České televize, aby z toho redaktoři vyvodili, že je to pomoc Miroslavovi Janstovi, předsedovi ČUS.

Miroslav Jasta, předseda České unie sportu
23. února 2018 - 08:21

Podle ČT údajně podle některých právníků tato změna  může pomoci šéfovi České unie sportu a vlivnému advokátovi Miroslavu Janstovi. Toho policie totiž obvinila i kvůli údajnému poškození olympioniků při rozdělování dotací.

Policie Janstu a ještě další funkcionáře České unie sportu obvinila, že se všichni snažili získat víc peněz pro svou sportovní organizaci na úkor olympijského výboru a sokolů. Jansta zase tvrdí, že poškození měli být naopak členové České unie sportu, protože prý měli dostat neúměrně nízkou dotaci.

Sportovci nemohou tolerovat přístup novinářů do živých trestných spisů

"Já jsem plnil svou povinnost předsedy unie, který musí hájit zájmy sportovců. Jak jsme my mohli někomu udělat škodu, naopak škoda vznikla nám," řekl Miroslav  Jansta.

Poškozen se necítí olympijský výbor ani Sokol

Jak redakce ČT zjistila, Český olympijský výbor policii oznámil, že se poškozený už necítí i když se původně  do trestního řízení proti Janstovi jako poškozený přihlásil.

"…sděluji Policii ČR, že Český olympijský výbor po seznámení s přístupnou částí spisu, majetkovou ani nemajetkovou újmu v této věci neuplatňuje," píše se v dokumentu, který podepsal předseda ČOV  Jiří Kejval.


"Já to vnímám od začátku stejně, jsem rád, že olympijský výbor dospěl k tomuto poznatku," řekl v reportáži na  kameru a  mikrofon Miroslav Jansta.

Jansta: Pro mě je postava předsedy ČOV největším životním zklamáním

A stejně se pak pro Českou televizi vyjádřila i Česká obec sokolská.

"…z dosud shromážděného důkazního materiálu a jeho následné analýzy a vyhodnocení v přístupné části trestního spisu k dnešnímu dni (20. února  2018) nevyplývá, že by ČOS vznikla majetková či nemajetková újma. Za těchto podmínek ve stávajícím čase ČOS újmu neuplatňuje," uvedla v stejné reportáži i starostka České obce sokolské Hana Moučková.

V reportáži ČT bylo rovněž sděleno, že  ani změna postojů sportovních spolků ke svému poškození nic nezmění na tom, že vyšetřování bude pokračovat. Mělo by údajně  trvat ještě několik měsíců.

(ps, ČT, Prvnizpravy.cz, foto: ps)