Svátek má: Milan

Politika

Velikost textu:

Erik Best: Náš dobrý přítel Porošenko

Erik Best: Náš dobrý přítel Porošenko

Aféra Skripal byla plná amatérismu na všech stranách, Britové ale věděli, co chtějí, a před své spojence předstoupili s přesvědčivou argumentací. I přes všechny nezodpovězené otázky stáli přátelé Velké Británie věrně po jejím boku takřka bez zakolísání.

Erik Best
30. listopadu 2018 - 07:20

Spojenec je koneckonců spojenec. Srovnejme ale případ Skripal se současným děním v Kerčském průlivu, píše na svém blogu Erik Best.

Nepřítel (Rusko) je ten samý, úplně jiný kalibr teď ale mají „ti dobří”. Není to vláda premiérky Theresy Mayové nebo britské tajné služby, ale v podstatě osamocený Petro Porošenko. Jeho hlavním argumentem je, pokud si to rozeberete, že Vladimir Putin se rozhodl rozpoutat válku, která pomůže Porošenkovi vyhrát volby. Aby zmobilizoval síly dobra, vyzval Porošenko v německém bulvárního deníku Bild členské země NATO, aby vyslaly lodě do Azovského moře a okamžitě zavedly další sankce.

Jeho spojenci mu zatím mažou med kolem pusy, do války se ale nehrnou. Senátor Tomáš Jirsa z ODS to dobře shrnul v České televizi: „Ta situace je na hraně. Stojí proti sobě prostě dva blázni.”... z nichž jeden je náš dobrý přítel."


A zde Porošenkovy některé citáty:

Ukrajinský prezident požádal země NATO o podporu v konfliktu s Ruskem a požadoval námořní plavidla pro Azovské moře.

„Německo je jedním z našich nejbližších spojenců a doufáme, že země NATO jsou připraveny nasadit námořní lodě v Azovském moři a  pomoci Ukrajině na zajištění bezpečnosti,“ řekl Porošenko .

A protože i Česká republika je členskou zemí NATO, tak v případě angažovanosti NATO v konfliktu, by naše armáda bojovala na Ukrajině proti Rusku….

(rp,prvnizpravy.cz,finword, bild,foto:arch.)