Svátek má: Julie

Politika

Velikost textu:

Hamplová: Hloupá slova politika umazaného od Dozimetru

Hamplová: Hloupá slova politika umazaného od Dozimetru

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová okomentovala výroky ministr vnitra Víta Rakušana ohledně výsledků předčasných parlamentních voleb na Slovensku, kde ministr varoval Čechy před tím, jak demokratické a svobodné volby dopadly. 

Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka
3. října 2023 - 09:01

„Člověk se buď státníkem rodí, nebo jím není nikdy. Politik umazaný od Dozimetru vypouští tak hloupá slova, že hloupější být nemohou. V jednom vystoupení pozuráží voliče Roberta Fica takovým způsobem, že z nich dělá lidi na okraji společnosti, nebo ziskuchtivé… Je to ale přesně naopak. 

Hlasy pro Roberta Fica jsou hlasy národní svébytnosti, zdravého pudu sebezáchovy, tedy hlasy zdravého rozumu bratrů Slováků. Doufám to dokážeme taky - mám na mysli návrat ke starým dobrým česko-moravsko-slezským kořenům. 

A jediný, kdo je tady vyděšený, a kdo doufám skončí na okraji společnosti, bude Vít Rakušan. A plete se i v odhadu doby - dva roky? To ať zapomene. A začne balit. Potřebujeme v čele ty státníky, ne nikdy nedospělé ministry vnitra s šifrovaným telefonem a nosem nahoru," okomentovala na svém facebooku výroky ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ohledně výsledků parlamentních voleb na Slovensku senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. 


Hamplová reagovala na Rakušanův příspěvek na sociální sítí X, kde ministr varoval Čechy před výsledkem předčasných parlamentních, svobodných a demokratických voleb na Slovensku. 

„Výsledek slovenských voleb je pro nás varováním i poučením. Obavy lidí, kteří žijí často na periferii zájmu, nemusejí mít reálný základ, ale nejsou proto méně skutečné. Pokud chceme udržet v Česku liberální demokracii, musíme vysvětlovat její výhody i těm, kdo z nich v současné době neprofitují, nebo jen málo. Lidem ve vyloučených lokalitách, lidem chudším, zklamaným. A vytvářet společnost odolnou proti strachu," napsal na sítí X ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. 


Z facebookového profilu senátorky Hamplové

(nov, prvnizpravy.cz, foto: repro: voxTV)