Svátek má: Radek

Politika

Velikost textu:

Jestli tady někdo cituje Wikipedii, tak to je úplný projev zoufalství!

Jestli tady někdo cituje Wikipedii, tak to je úplný projev zoufalství!

"Podle veřejného serveru Wikipedie v ČR existuje brněnská mešita," řekl poslední únorový den v Poslanecké sněmovně poslanec SPD Lubomír Volný a tím parkrát nadzvedl Janu Černochovou, která mešity v Česku neuznává stejně jako Wikipedii, coby důvěryhodný zdroj.

Jana Černochová
1. března 2018 - 08:17

Poslance Volného podpořil i jeho kolega  Jiří Kobza poznámkou: "Existuje server islám.cz a tam je rubrika mešity. Tam se můžete o mešitách v České republice dočíst, například mešita v Praze na Černém Mostě," chtěl učinit jasno, ale povedlo se mu to?

"Kolegové z SPD, je smutné, jaká neznalost legislativy z vaší strany je tady prezentována. Skutečně mešity v ČR nemohou být, protože debata, a určitě se na to vzpomene minimálně váš pan předseda hnutí Okamura, případně pan kolega Fiala, kteří tady byli v minulém volebním období, kdy Poslanecká sněmovna projednávala tu žádost o registraci právě muslimské obce. A tím, že ta registrace tady není v tom rozsahu, aby mohly vznikat na území ČR mešity, tak tady žádné mešity nejsou. A jestli tady někdo, pane kolego, cituje Wikipedii prostřednictvím pana místopředsedy, tak opravdu, nezlobte se na mě, to už je úplný projev zoufalství. Vy opravdu žijete v představě, že na Wikipedii je všechno v pořádku? To jste asi spadl z Marsu!," řekla a tím pádem způsobila oživení v sále Jana Černochová.

"Nevím, odkud jste spadla vy, jestli z višně, nebo z Marsu, to je váš soukromý problém, nicméně tady nejde o to, jaké je názvosloví nebo jaká je legislativa. Tady jde o to, že tady jsou budovy, které ti, kteří v nich praktikují svou zrůdnou ideologii, považují za mešity, veřejně o nich jako o mešitách mluví a veřejně se v nich jako v mešitách chovají. Jestliže budeme nazývat to, co reálně funguje a pracuje jako mešita, modlitebnou, protože náš zákon to jinak neumožňuje, tak je to jenom to, že si lžete do vlastní kapsy,"  řekl  volně poslanec Volný ke kolegyni Černochové samozřejmě prostřednictvím pana předsedajícího a jak jinak i za potlesku poslanců SPD.

V londýnské židovské čtvrti vyroste Mešita a islámské centrum


(ps, Poslanecká sněmovna, Prvnizpravy.cz, foto: ps)