Svátek má: Radek

Politika

Velikost textu:

Lubomír Man: Jak Češi hodnotí nápad ministra Rakušana

Lubomír Man: Jak Češi hodnotí nápad ministra Rakušana

Novinky.cz, server na českém internetu, provozovaný jako on-line magazín deníku Právo a společností Seznam.cz, je nejnavštěvovanějším on-line serverem na českém internetu.

Lubomír Man
12. listopadu 2022 - 07:20

A to ani ne tak pro svou pravdomluvnost či další své kvality, ale spíš proto, že na jeho texty padne zrak čtenáře hned poté, co na svém počítači zadá vstupní heslo Seznam,cz. Lze tedy říct, že Novinkám.cz se moderní člověk nevyhne, což nejnadšeněji vítá současný náš hlavní mediální proud, po anglosasku zvaný mainstream, sloužící naší současné vládě, EU, Washingtonu a NATO, píše v komentáři Lubomír Man.

Tím překvapivěji musel tedy v pátek dopoledne na čtenáře Novinek.cz zapůsobit už tento titulek jednoho z uvedených článků: JAKO CHRÁNĚNÁ OSOBOBA. ČESKÁ POLICIE DĚLÁ OCRANKU VISÍCÍMU PUTINOVI.
„Mohou být v ulicích a chytat zloděje, lupiče nebo výtržníky, místo toho se hlídky policie střídají v hlídání vlajek na budově ministerstva vnitra, které tam nechal vyvěsit ministr vnitra Vít Rakušan. Policisté výzdobu hlídají ve dne v noci už 14 dní“, píše autor článku a dodává: „U příležitosti svátku 28. října nechal ministr vnitra rozvěsit na budovu ukrajinskou a českou vlajku a mezi ně obraz ruského prezidenta Vladimira Putina uzavřeného v černém plastovém pytli používaném k převozu ostatků...Výroba vlajky stála 50 tisíc korun a podle ministerstva bylo umístění konzultováno s bezpečnostními složkami. Instalaci však odsoudili někteří politici nejen z opozice, ale také z vládních stran“.Ministr vnitra Rakušan v jednom ze svých vystoupení na ČT přiznal, že nápad s vlajkami a Putinem vyšel z jeho vlastní hlavy, takže jak ten nápad, tak tu hlavu, měli občané ČR možnost zhodnotit v anketě, kterou k problému Novinky.cz zorganizovaly:
ANKETA:
Je správné, že na ministerstvu vnitra visí plakát s Putinem v pytli a střeží ho hlídka policie?
Ano
12,9 %
Plakát s Putinem mi nevadí, jeho hlídání ale ano
10,2 %
Vadí mi, že tam plakát s Putinem visí.
76,9 %

Celkem hlasovalo 21813 čtenářů a diskuzních příspěvků, které byly nejspíš vesměs natolik peprné, že nebyla odvaha je zveřejnit, se sešlo 1444.


Nicméně to hlavní anketa vyřkla. Téměř 80 procent našich lidí má za to, že nápady ministra Rakušana jsou opravdu něco.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)
Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
39%
Ne
transparent.gif transparent.gif
61%