Svátek má: Erik

Politika

Velikost textu:

Ludvík: Musí zaznívat také reálná čísla a ne jenom katastrofické dojmy

Ludvík: Musí zaznívat také reálná čísla a ne jenom katastrofické dojmy

V pátek 18. září 2020 večer jsem se zúčastnil videokonference všech ředitelů velkých nemocnic. Bylo nás tam asi šestnáct z celé ČR a probírali jsme naši připravenost na příští dny. V rámci debaty se také mluvilo o kapacitách volných lůžek," napsal na facebooku jeden z ředitelů Miloslav Ludvík.

Miloslav Ludvík coby bývalý veslař na Primátorkách
22. září 2020 - 08:18

Skoro každý z nás hlásil počet pacientů s Covidem-19. Bylo jich kolo 20 hospitalizovaných, počet těch ve vážném stavu se pohyboval okolo 5. Přitom těchto 16 velkých nemocnic disponuje tisíci lůžky a všechny jsou připraveny brát covidové pacienty," pokračoval v komentáři ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludík.

Proč to píšu? Asi proto, že musí zaznívat také reálná čísla a ne jenom katastrofické dojmy, kterých je všude okolo nás plno. Znovu opakuji, a řekl bych, že mezi řediteli nemocnic je na tom shoda, české zdravotnictví je opravdu robustní, dobré a připravené. Společně to chceme a musíme zvládnout! Nikdo z nás se Covidu nebojí, ale všichni před ním máme respekt. Současnou situaci nebereme na lehkou váhu. A o to samé bych chtěl požádat i já vás," vzkázal ředitel nemocnice v Motole svým čtenářům na facebookovém profilu Miloslava Ludvík.

Jeho příspěvek sklidil velký zájem a během 24 hodin jej sdílelo tisíce čtenářů a necelých 700 jej i okomentovalo.

Nebojme se, ale chovejme se rozumně, užívejme si dnešních krásných slunečných dnů, vitamín D je dobrým pomocníkem v boji proti viru a hlavně věřme, že to zvládneme. Za české nemocnice Vám to mohu slíbit," uzavřel svůj komentář Miloslav Ludvík, který v neděli 20. září 2020 sledoval veslařské závody Primátorky v Praze.

Jste tu náhodou?

„Vůbec ne. Před pětatřiceti lety v letech, kdy jsem studoval, tak jsem se dokonce veslování věnoval.
V osmiveslici jsem také seděl a pořád si dobře pamatuji, jaká je to dřina. Veslování je fakt krásný sport," řekl pro Prvnizpravy.cz Miloslav Ludvík.

Kandidujete do Senátu, stíháte předvolební kampaň?

„Není to snadné. Věnuji se  hlavně  nemocnici a v této době asi tušíte té práce máme v Motole hodně. I tak se každou volnou chvíli snažím být mezi lidmi a slyšet jejich názory. Tady na náplavce mezi přiznivci veslování bylo těch   setkání  hodně. Jsem rád, že se lidé vyjadřují velmi kladně hlavně k práci lekařů v nemocnicích. Pokud přijde řeč na Senát, do kterého kandiduji za Prahu 5, tak  se věřte mi, dozvím tolik postřehů, které bychom  měli znát všichni, kteří kandidujeme, ale především ti, kteří už v tom Senátu jsou."
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Miloslava Ludvíka, foto: facebook Miloslava Ludvíka)