Svátek má: Radek

Politika

Velikost textu:

markvart: Ta velká očekávání versus vždycky stejná realita

markvart: Ta velká očekávání versus vždycky stejná realita

Petr markvart v článku na facebooku připomíná naše obvyklá velká očekávání a následnou realitu.

Petr markvart
2. ledna 2023 - 07:20

Irák, květen 2003 - Janina Hřebíčková, náš člověk v Iráku. Ještě před několika týdny ji znal jen nejužší okruh odborníků. Dnes začíná být jednou z hlavních postav naší diplomacie. Ženou, která má tu čest účastnit se obnovy Iráku, reprezentovat přitom české zájmy a pokusit se zapojit do procesu rekonstrukce i české firmy (iDnes 12.5.2003).

Irák, leden 2004 - Proto je dnes klíčová role úřadu ORHA, USAID a firma Bechtel, která je určena k registraci firem. My děláme vše pro to, aby nástup českých firem byl dobrý (TK MZV 7.1.2004).Ukrajina, červen 2022 - EU by měla být lídrem procesu obnovy Ukrajiny, ale zároveň do toho musí vtáhnout USA, Kanadu, Velkou Británii, Japonsko, Austrálii, OSN, Světovou banku, Mezinárodní měnový fond. Celý svobodný a bohatý svět se na tom musí podílet. Debatujeme o tom, jak v době předsednictví tuto spolupráci koordinovat, aby to mělo na Ukrajinu co největší dopad. A z českého hlediska bude důležité, aby si české subjekty, ať už firmy, vysoké školy nebo neziskové organizace, maximálně ukrojily z koláče obnovy, který bude na stole. Podíl Česka by měl být výrazně větší než například Španělska, protože k Ukrajině máme blíž (e15 Interview s Tomášem Pojarem, 27.6.2022).

Ukrajina, prosinec 2022 - Poválečnou obnovu zničené Ukrajiny bude koordinovat americká investiční korporace BlackRock, jedna z nejvlivnějších institucí finančního světa. Dohodl se na tom během videokonference ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a šéf BlackRock Larry Fink (Echo24, 30.12.2022).

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
39%
Ne
transparent.gif transparent.gif
61%