Svátek má: Zbyšek

Politika

Velikost textu:

Milá Ester a další olympijští medailisté, s úctou Miloš Zeman

Milá Ester a další olympijští medailisté, s úctou Miloš Zeman

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal třetí únorovou středu  21. února 2018 gratulační dopisy Ester Ledecké, zlaté medailistce na olympiádě v Korejské republice, ale podobně dopisy odeslal i ostatním medailistům.

Prezident Miloš Zeman blahopřál všem olympionikům, kteří vybojovali na ZOH medaile
24. února 2018 - 05:54

Dopisy z Pražského hradu byly odeslány také Martině Sáblikové a Michalovi Krčmářovi stříbrným medailistům a ještě Veronice Vítkové, Karolíně Erbanové a Evě Samkové bronzovým medailistkám na ZOH v Koreji ...


Milá Ester,

blahopřeji Vám srdečně ke zlatému vítězství na olympiádě. Jak už jsem uvedl v první reakci na Váš skvělý výkon, nejcennější jsou vždy úspěchy, kterými všechny překvapíme, a to včetně sebe.

Nejsem jistě sám, kdo je na Vás hrdý. Zároveň Vám děkuji za mimořádnou reprezentaci České republiky, kterou jste doslova proslavila. Prokázala jste také, že i sportovec je svým způsobem umělec, který umí rozdávat radost.

Vím, že za Vaším vítězstvím je mnoho usilovné přípravy a dřiny. Měla byste být proto příkladem pro každého z nás. Protože teprve při osobním úsilí přichází skutečně pozitivní výsledky.

Držím Vám palce, ať se Vám nadále daří. A nenechte se otrávit těmi několika málo závistivci, kteří na Vás nesmyslně útočí. Zůstaňte nadále svá!

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republikyMilá Martino,

u příležitosti loňského státního svátku 28. října jsem Vám udělil za Vaši úžasnou práci pro dobré jméno České republiky státní vyznamenání. Rád vzpomínám na naše setkání.

Na zimní olympiádě jste k této medaili přidala další, když jste získala stříbrnou v rychlobruslení. Potěšila jste tím nejen mne, ale i své spoluobčany v České republice.

Převelice oceňuji, že dlouhodobě svým nezlomným úsilím skvěle reprezentujete v zahraničí svou vlast. Vážím si Vás jako člověka, který tvrdě pracuje s cílem uspět a tím dělat radost nám všem. Je to to nejcennější, co může člověk druhým dát.

Přeji Vám plný úspěch i v další Vaší sportovní kariéře. Budu Vám držet palce!

Váš

Miloš Zeman
prezident České republiky


Milý Michale,

za skvělý výkon na zimní olympiádě, kdy jste vybojoval stříbrnou medaili v biatlonu, si zasloužíte velké poděkování. Vždy si vážím lidí, kteří něco opravdu dokázali, nejen ve prospěch svůj, ale i pro ty druhé. Reprezentujete Českou republiku, svou vlast, a té jste připsal další bod při její propagaci.

Olympiáda není jen sportovním kláním k potěše fanoušků. Každý její účastník je vlastně vyslancem své země a má šanci šířit její jméno v pozitivním slova smyslu. Vy jste to dokázal a patří Vám za to úcta všech spoluobčanů.

Velmi dobře si uvědomuji, že Vaše vítězství nespadlo jako blesk z čistého nebe. Je za ním usilovná příprava a píle. Naše sportovce, tedy i Vás, v tomto směru považuji za skvělý příklad pro mladou generaci.

Přeji Vám, aby Vás úspěch provázel i nadále a měl jste vždy důvod k radosti.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republikyMilá Evo,

gratuluji Vám k zisku bronzové medaile ve snowboardcrossu na zimní olympiádě. A děkuji Vám za skvělou reprezentaci České republiky!

Přiznávám se, že než jsem Vám napsal, a to učinil jsem velmi rád, zjistil jsem si podrobnosti o snowboardcrossu. A zaujalo mne, že jde o mladý sport, který měl debut na zimní olympiádě v roce 2006. Hned se mi tento sport stal sympatickým, protože se domnívám, že by život v jakékoliv oblasti, včetně sportu, neměl být strnulý.

Od srdce Vám přeji, abyste překonala všechna protivenství, která Vás potkala, byla jste šťastná, zdravá a stále usměvavá. A samozřejmě úspěšná ve sportovní disciplíně zvané snowboardcross, jejíž jste skutečnou emisarkou.

Váš

Miloš Zeman
prezident České republikyMilá Veroniko,

přijměte prosím blahopřání k zisku bronzové medaile v biatlonu na zimní olympiádě a poděkování za skvělou propagaci své země, České republiky.

Jméno Veronika znamená „nositelka vítězství“. Je krásné a věřím, že Vám přinese v životě osobním i sportovním další pocit radosti a štěstí. Bronzovou medailí jste svému jménu dostála.

Můžete sice namítnout, že nejde o metu nejvyšší, zlatou. Ale podle mého názoru jde o úspěch, který je v každém případě Vaším osobním vítězstvím. Navíc, tím největším vítězstvím je, když uděláte radost druhým lidem. A to jste bezesporu také dokázala.

Přeji Vám vše dobré.

Váš

Miloš Zeman
prezident České republiky


Milá Karolíno,

dovolte, abych Vám poblahopřál k zisku bronzové medaile v rychlobruslení na zimní olympiádě. A přidávám druhé poděkování za šíření dobrého jména České republiky.

Po svém úspěchu, který jste si tvrdě odpracovala, jste řekla: „Deset let bruslím. Ježíš! Osm let čekám na takový den. A teď je tady.“ Jsou to nesmírně lidská a proto mně sympatická slova. V jedné větě jste vlastně popsala všechno to dlouhodobé úsilí, které stojí za ziskem bronzové medaile.

Můj pověstný vztah k novinářům jistě znáte. Ale jeden z nich ve svém článku přesně vystihl, co se vlastně na zimní olympiádě stalo. Napsal, že jste si bronzovou medaili vydřela. Kéž by takových lidí, jako jste Vy, bylo mezi námi co nejvíce! Lidí, kteří se nevzdávají, bojují, stojí si za svým a umí čelit momentálním potížím.

Přeji Vám jen to dobré, ať se Vám nadále daří.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky


(ps, Hrad.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)