Svátek má: Zdeněk

Politika

Velikost textu:

Nejen ministr Prymula zažil mediální lynč. Marcela Chládka lynčovala MFD

Nejen ministr Prymula zažil mediální lynč. Marcela Chládka lynčovala MFD

Způsob, jakým  před několika dny deník Blesk a na jeho  zprávu o jednání ministra Prymuly v uzavřené restauraci reágující další média a politici včetně premiéra, kteří o události nevěděli více než si přečetli ze zveličených titulků Blesku, má stále podivnou pachuť. Nešlo o jediného novinami odstřeleného ministra.

Marcel Chládek v roce 2015 na plénu Českého olympijského výboru
29. října 2020 - 08:30

Roman Prymula není sám, koho  článek v novinách odstřelil z funkce ministra

Ano, už se to stalo, před pěti lety. Tím deníkem byla Mladá fronta dnes, která už tehdy patřila Andrejovi Babišovi. Prostě   jeden krásný dn ve čtvrtek  uveřejnila Mladá fronta dnes článek o ministrovi Marcelovi Chládkovi, jak je necitlivý ke svým podřízeným. Jako příklad uvedl deník svědectví sekretářky, kterou Chládek údajně seřval za to, že kouřila na chodbě ministerstva. Podobně popsané závažné přečiny byly i další necnosti ministra Chládka. Zajímavé bylo, že na základě tohoto článku tehdejší premiér Sobotka Chládka skutečně odvolal z funkce ministra školství, mládeže a tělovýchovy a jako jeho nástupkyni jmenoval ambiciózní Sobotkovu krajanku z jihu Moravy Kateřinu Valachovou, která se, jak už víme,  proslavila zase svojí inkluzí a s dotacemi pro sport.

Že odstřelení Marcela Chládka mělo podivnou pachuť dokazují i dobová prohlášení aktéru této aféry.

„Pokládám Marcela Chládka za nejlepšího ministra školství za posledních deset let, z mého pohledu předsedy ČSSD ale přestal splňovat přísné nároky, které spojuji s tím, když sociální demokrat vykonává vysokou ústavní funkci člena vlády,” uvedl tehdy v tiskovém prohlášení Bohuslav Sobotka.

Mf Dnes totiž zveřejnila text, v němž poukazuje na to, že Chládek se nevhodně chová ke svým podřízeným. Například jedné z úřednic měl vyčítat, že mu v sobotu večer nezvedla telefon. Křičel prý i na svého řidiče.

Přitom Sobotka přiznal, že ví, že noviny patří šéfovi ANO Andreji Babišovi.

„I když deník Mf Dnes nelze považovat za nezávislé médium, vzhledem k tomu, že patří aktivnímu politikovi, kterým je předseda hnutí ANO Andrej Babiš, a tyto noviny tak mohou být velmi snadno využity k vedení politicky motivovaných kampaní, nebudu zveřejněné informace zlehčovat,” prohlásil tehdy Sobotka.

Ministr Chládek tehdy prohlásil, že rozhodnutí premiéra respektuje. Důvody k tomu, aby rezignoval, ale nevidí.

„Jsem přesvědčen, že by se nemělo ustupovat připravenému lynči médií, které vlastní Andrej Babiš, taková akce totiž v budoucnu může být použita proti jakémukoli členovi vlády včetně premiéra,” uvedl ve svém v těchto dnech po aktuálním lynči ministra Prymuly naplněném proroctví Marcel Chládek.

Podle ministra Chládka byl tehdy v roce 2015 důvodem sporů mezi ním a šéfem resortu financí Babišem rozpočet ministerstva školství na  rok 2016.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz,foto ps)