Svátek má: Julie

Politika

Velikost textu:

Okamura: Do skandálu STAN jsou zapojeny i TOP 09, ODS a Piráti

Okamura: Do skandálu STAN jsou zapojeny i TOP 09, ODS a Piráti

Piráti a TOP 09 otevřeně kryjí organizovaný zločin a korupci v hnutí STAN.  Kriminální korupční skandál hnutí STAN, tzv. kauza Dozimetr, dále pokračuje, píše na facebooku Tomio Okamura.

Tomio Okamura, předseda SPD
8. července 2022 - 04:20

Postupně se ukazuje, že do organizovaného gangu, který vyváděl peníze z pražských městských firem, byli údajně zapojeni i čelní politici z TOP 09. Odhalilo se propojení na europoslance Jiřího Pospíšila. A předseda hnutí STAN Vít Rakušan odmítá odstoupit z funkce ministra vnitra!

Z peněz rodiny hlavy mafiánské skupiny, obviněného podnikatele Michala Redla, byla v minulosti financována i ODS. Piráti navíc chtěli ještě letos nominovat do dozorčí rady státní Národní rozvojové banky manažera Martina Sankota, který se scházel v tajném konspiračním bytě s vazebně stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Odhalilo se rovněž, že tato zločinecká skupina měla krytí i v České televizi, kterou si platí všichni občané. Podle výpovědí jejích redaktorů byly v České televizi k dispozici informace o zločinecká skupině okolo pražského radního Hlubučka (STAN) již od roku 2019, ale šéfredaktor pořadu Reportéři ČT Marek Wollner měl odvysílání těchto reportáží zabránit. Tyto informace zveřejnila tehdejší reportérka ČT Markéta Dobiášová.


Jsme tedy svědky rozsáhlého systematického korupčního jednání. Morálně naprosto nepřijatelný je v této souvislosti přístup premiéra Petra Fialy (ODS), který po poradě předsedů všech pěti vládních koaličních stran uvedl, že nevidí důvod k rekonstrukci vlády. ODS, KDU-ČSL, Piráti a TOP 09 otevřeně kryjí organizovaný zločin a korupci v hnutí STAN. Nepokládají kriminální jednání za překážku účasti ve vládě. Hnutí SPD považuje za jediné čestné řešení této neudržitelné situace demisi vlády!

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)