Svátek má: Berta

Politika

Velikost textu:

Padesátiletý Klaus junior v rozhovoru perlil: Vadí mi státní cenzura!

Padesátiletý Klaus junior v rozhovoru perlil: Vadí mi státní cenzura!

Václav Klaus mladší, který se narodil před padesáti lety 10. září 1969, se na svém facebookovém profilu sám vylíčil jako slovutný kmet. Tak by jej prý oslovovali v době Jana Nerudy. Každopádně Klaus junior oslovuje své příznivce jasnými, stručnými názory na současné dění.

Václav Klaus mladší na semináři o školství, který se konal 13. března 2019
10. září 2019 - 08:15

Učinil tak i v rozhovoru v předvečer kulatin, který odvysílal Seznam.cz.

Klaus junior vysvětlil, proč si myslí, že lidé  přicházejí  o různé svobody. Podle zakladatele strany Trikolora Václava Klause mladšího je to například svoboda slova.

„Čím dál častěji se sleduje, kdo co říká, proč to říká. Když někdo něco řekne, jsou na něj petice, je snaha ho odstranit,“ řekl Václav Klaus mladší a jedním dechem dodal, že mu byl jednou kvůli názoru zablokován přístup na Facebooku.

„Vadí mi státní cenzura, ale nelíbí se mi ani cenzura soukromá. Lidi mají právo říkat názory hloupé i chytré,“ prohlásil  Klaus junior, jemuž vadí, že tady někdo určuje, které názory a weby jsou nebezpečné. Vadí mu také i to, že  podnikání v tuzemsku omezuje značná byrokracie.

Trikolóra má jasno v popisu tradiční rodiny a manželství, který definuje jako svazek muže a ženy.

„Rodinu má tvořit otec, matka, jejich děti, prarodiče a případně další příbuzní. Aby se narodilo miminko, je potřeba maminka a tatínek. Já si myslím, že homosexuálové mají veškerá práva, nikdo jim nic nedělá,“ konstatoval Klaus junior, který následně dodal, že mít dítě není právo ale dar.

Je známý i kritický Klausův názor na počínání  Grety Thunbergové a její tažení proti klimatické krizi.

„Já bych jako ředitel školy trval na tom, že v pátek se má chodit do školy. Děti se mají rozhodnout, jestli chtějí být lékaři, chemiky, právníky a připravovat se na to ve škole, nebo jestli chtějí být revolucionáři na plný úvazek jako Vladimir Iljič Lenin,“ řekl Klaus mladší.„Já to řeknu natvrdo, já jim nevěřím. Když si vezmete našeho ministra zahraničí, který se vyfotí se dvěma středoškolskými študáky a řekne, že tam jede prezentovat stanovisko dvou kluků, co nebyli v pátek ve škole, tak výsledek toho panelu nejde brát příliš vážně,“ prohlásil Klaus junior, který je přesvědčený, že ministr zahraničí  by měl v zahraničí prezentovat spíše stanovisko Akademie věd nebo české vlády.

Klaus mladší se ohradil, že jeho hnutí není jakýsi trucpodnik proti občanským demokratům.

„S ODS, alespoň s těmi slušnějšími poslanci v zadních lavicích, máme podobné názory a v těchto věcech je to náš přirozený partner,“ upřesnil Klaus junior.

(ps, facebookový profil Václava Klause mladšího, Prvnizpravy.cz, foto: ps)