Svátek má: Světlana

Politika

Velikost textu:

Politika do sportu nepatří, ale že jsme ty Rusáky parádně ponížili

Politika do sportu nepatří, ale že jsme ty Rusáky parádně ponížili

"Dovedete si představit, že budete jako sportovec, který nepije, nekouří a nikdy by nebral žádné podpůrné prostředky, prostě nikdy nedopoval, budete milovat svoji zem, ale na olympiádě, když vyhrajete, vám nevztyčí vlajku a nezahrají hymnu?" Není to zákeřné ponížení?

Kachna a ještě k tomu po neděli
26. února 2018 - 08:24

Říká se, že politika do sportu nepatří, ale nestalo se tak náhodou na zrovna skončené olympiádě?

"Všichni vás budou přesvědčovat, že se při a hlavně před ZOH nepolitikařilo, že skutečně sport je nepolitický, ale ať už jste volili koho jste v prezidentských nebo předtím ve sněmovních volbách volili, musíte mít takový pocit, že se podařilo ty ruské sportovce parádně ponížit. Vyhrají zlatou medaili, ale hymnu jim nezahrají, vybojují další medaile, ale vlajku jim nevztyčí a nakonec při zakončení olympiády jim zamítnou vzít si tam svoji vlajku. To mi příjde trochu mimo," řekl student politologie, který si nepřál být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Na druhou stranu však Rusko nic nedělalo proti tomu, aby jejich sportovci nedopovali v takové šíři, naopak státní instituce se podílely na podvodech?

"To je sice pravda, ale položte si otázku, zda by se stejným způsobem rozhodovalo, kdyby nešlo o sportovce Ruska. Vždyť v minulosti dopovali více Američané než kdokoliv jiní. Co kdyby vlivné  funkcionáře MOV  napadlo trestat bojkotem  firmy, které s výrobou podpůrných  prostředků  vyrábějí, ale současně pro laboratoře, které honí sportovce, zda nedopují, i jiné prostředky, které dokáží zase zjistit užití těch předchozích nedovolených léků, pilulek nebo různých vodiček. Vždyť to dopování a jeho odhalování pro určité nadnárodní firmy musí kšeft jako kráva?"

Tak vám bylo líto, že sportovci z Ruska mohli sice být na olympiádě, ale nesměli tam mít svoji vlajku a nesměla se tam hrát jejich hymna? Vždyť se to u nás mnoha lidem líbilo?

"A jak jste sám zjistil, já je litoval a zvláště pro ruské diváky z řad starší generace to muselo být ponižující, ale to v jiných zemích, kde do své národní olympijské reprezentace zařadí  ze dne na den  i cizince, kteří v té zemi žijí  možná jen tři roky a dostane zato cestovní pas, je nepochopitelné. Prozradím vám na sebe, že jsem při sledování předávání zlaté medaile české olympioničce a při sledování vztyčující  české vlajky a současně za zvuku české hymny jsem slzel dojetím. Nu a tohle jsme  těm ruským sportovcům, divákům a dalším lidem v Rusku vzali.  Rusko jsme tedy cíleně potrestali ponížením, ale rozhodlo by se stejně, kdyby se jednalo třeba o Američany?"

Taková situace však kolem dopování sportovců nenastala a nenastane?

"Jistě?"Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Prvnízprávy.cz čas od času pečou Kachnu na neděli a někdy i po neděli, jako zrovna v tomto případě ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)