Svátek má: Květoslava

Politika

Velikost textu:

Předsedkyni Evropské komise stačily dva roky, aby zničila bundeswehr

Předsedkyni Evropské komise stačily dva roky, aby zničila bundeswehr

Do pořadu Interview ČT24 byl ve středu 17. července 2019 pozvaný místopředseda sněmovního zahraničního výboru Jiří Kobza (SPD) a tak televizní diváci mohli slyšet trochu něco jiného než ve zpravodajských a publicistických pořadech slyší častěji od jiných politiků. 

Poslanec Jiří Kobza
18. července 2019 - 08:08

V rozhovoru se probírala skutečnost, že evropští poslanci rozhodli o předsedkyni Evropské komise, kterou  je v době rozhovoru s Kobzou už bývalá německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová.

Němka se zhlédla v čisté a ekologické Evropě, ráda by připravila nová migrační pravidla a to není všechno. Chce ještě spravedlivou minimální mzdu pro celou  EU.

Jiří Kobza poté dospěl k názoru, že  do funkce předsedkyně Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, ji zvolili čeští europoslanci.

"Jeden paradox vidím v tom, že předsedkyni zvolili vlastně čeští europoslanci, od kterých dostala 11 hlasů a ona zvítězila o 9 hlasů," poznamenal Jiří Kobza, podle kterého zrovna tyto hlasy rozhodovaly o tom, zda zvolena bude, nebo ne.

Místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Kobza novou předsedkyni EK představil i s postřehem poslance německého Spolkového sněmu za AfD Petra Bystroně, který prohlásil, že "volba Leyenové je dobrou zprávou pro Evropskou unii, protože tato žena dokázala rozvrátit bundeswehr za pouhé dva roky".

"Je tedy otázka, jak dlouho jí to bude trvat s Evropskou unii,"  konstatoval Jiří Kobza."Máme tu předsedkyni, která je závislá na extrémně levicových proudech a musí se opírat o Zelené,“ kostatoval Kobza, co mu na Němce Leyenové vadí. Navíc český poslanec netuší, kde se na to vše vezmou peníze.

"Vadí mi, že se odmítla potkat s naší frakcí a vůbec nepředstavila svou vizi,“ řekl Jiří  Kobza s tím, že členové frakce  byli  připraveni k diskusi a mohli  najít styčné body mezi  oběma programy. 

Jiří Kobza má obavy, že k nám při naplňování plánů nové předsedkyně EK přijde z Evropské unie nová administrativa.

"Já se opravdu bojím, že to přijde typicky evropskou cestou, bude to znamenat další výkazy a formuláře, bude to nutit lidi, aby se učili další a další zákony a předpisy..."  obává se Kobza.

Jde například o zajištění spravedlivé minimální mzdy všude v Evropě.

"Neumím si představit, jak minimální mzda v Německu bude stejná jako minimální mzda v Rumunsku," řekl  Kobza a pokud to má být formulováno jako spravedlivá mzda?

"V tom případě už se dostáváme na velmi relativní hodnoty. Kdo bude určovat, která mzda je spravedlivá, a která ne?“ řekl Jiří Kobza.

(ps, Interview  ČT24, Prvnizpravy.cz, foto: ps)