Svátek má: Jaromír

Politika

Velikost textu:

Roček: Šarochovi kritici nevědí, o čem hovoří

Roček: Šarochovi kritici nevědí, o čem hovoří

Když se doneslo mezi lid politický, že státní zástupce Šaroch došel k závěru, že žalovat loupežníka Babiše kvůli Čapímu hnízdu, je ptákovina, došlo k obrovskému výbuchu politické blbosti, doslova vykvetla kultura demokratické onanie, tvrdí v komentáři František Roček.

František Roček
11. září 2019 - 06:20

Je to mimořádně razantní tvrzení, ale Roček v komentáři tvrdí, že Šarochovi kritici nevědí, o čem hovoří.

Mimo to Roček tvrdí: Je mi zcela lhostejné „jak to vypadá“ v kauze Babiš a spol., protože nejsem vyšetřovatel ani státní zástupce, a nemám k dispozici 20 000 stran spisů. Proto ke kauze nemohu zaujmout žádné stanovisko. Co si mám myslet o tom, o čem nic nevím? Pokud někdo cíleně vypustí nějaké protibabišovské dokumenty do moře internetu, z toho si mám vycucat nějaký názor?

Reálnou informací je až pravomocný rozsudek soudu nebo zastavení trestního stíhání státním zastupitelstvím. Vše ostatní má hodnotu toaletního papíru.

O klanu a bratrancích

Roček v článcích uvádí, že Babiše i jeho klan ANO nemusí. Co si o Babišově klanu myslí napsal již v listopadu 2017 pro Neviditelného psa. Tehdy uvedl k charakteristice Babišovců mimořádně trefně:
„…Termín politický klan naznačuje účel spolupráce většího množství osob na základě neurčitého souznění. Praotcem tohoto klanu může být např. „Naštvaný strejda“ jako mýtická politická bytost, která bouchne do stolu a dá se do spojování podobně cítících duší. Takový legendárních základ (v „Naštvaném strejdovi“) má i klan ANO.

Spojení mezi lidmi není rodinné, úzce regionální či specificky ideologické, ale spíše zájmové, na několika různých úrovních…V rámci politického klanu je možné rychle vytvářet novou situaci, resp. nové vztahy. Sběr nahodilých duší momentálně tíhnoucích směrem ke klanu vytváří nestabilní, ale momentálně prospěšné skupiny od úrovně obcí až do krajů a do středu světa v pražské aglomeraci…

Klan je atraktivní, protože šanci na úspěch mají i lidé, kteří dosud nebyli v politice aktivní. Odpadá jim dlouhodobé vtírání se do nějaké základní organizace strany a postupné leštění stranických klik. Vstoupí rovnou na místní či krajskou kandidátku a ocitnou se v politickém ringu, kde se jiní pachtí v rámci stran dlouhá léta...“Lepší nejsou ani Babišovi bratranci z ČSSD a jiné party označované za strany a hnutí

„Když byl vůdce klanu ANO Babiš přijat do Sobotkovy vlády, koaliční kolegové dobře věděli, že Babiš je liška podšitá, a že miliardy asi nemohl získat jenom čistým způsobem. Vždyť i Sobotka a lidé kolem něho tušili, jak nectně asi přišli někteří jejich sponzoři k penězům. Proto to samé u Babiše nevadilo. Byl přijat jako sicilský nebo kyjevský bratranec – prostě do „rodiny“. Nectná pověst Babiše začala vadit až na úsvitu nových voleb.

Ale pravdu má asi pobratim Sobotka, že vyšetřování, jak Babiš údajně vybíral vajíčka z jednoho ptačího hnízda, nebylo předvolební aktivitou. Šmírácká antibabišovina byla spíše zadána již v okamžiku, kdy Babiš vstupoval do vlády. Jako preventivní opatření, aby bylo „něco“ na Babiše v záloze….“
Tolik z článku z roku 2017.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)