Svátek má: Bohumil

Politika

Velikost textu:

Rok 2023 - rok zúčtování. Tak to vidí Hamplová

Rok 2023 - rok zúčtování. Tak to vidí Hamplová

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová napsala ve svém komentáři, že se v příštím roce dočkáme zúčtování. Hamplová se chce věnovat otázkám odpovědnosti za porušování základních práv v souvislosti s Covidem. 

Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka
23. prosince 2022 - 09:01

„Otázkám odpovědnosti za porušování základních práv v souvislosti s C-19 se budu věnovat v roce 2023. Vytvořím si k tomu odborný právní, lékařský a mediální tým. Podobná závažná porušování základních lidských práv, a těch porušování byl zástup, nemůže zůstat bez odezvy. Proč? Protože by to příště politikové, zaměstnavatelé a další udělali zase.  A nejen to," napsala Hamplová s tím, že čas dává za pravdu lékařům, kteří varovali před malou otestovaností vakcín. 

Jak dále napsala, přibývá nečekaných úmrtí relativně mladých lidí, nebo nečekaných zdravotních dopadů. Zatím se podle jejích slov o důvodech mlčí nebo se špitá. 

„A do třetice všeho dobrého se v Bruselu v souvislosti s nákupem vakcín v nesmyslném množství vyšetřuje korupce (a co v České republice?). Tedy jak oblast právní, tak zdravotní, tak trestněprávní, tak mediální, není vůbec nic veselého. Naplňuje se totiž vše, před čím odborná veřejnost varovala, a byla kvůli tomu terčem urážek a dehonestace ze strany propagátorů vakcinace "za každou cenu". Ta cena, jak se ukazuje, ale může být hodně vysoká," uvedla dále ve svém příspěvku senátorka.  


Dále napsala, že součástí práce týmu bude samozřejmě i oblast snah o "povinné" očkování, zmapování finančních škod, monitoring majetků propagátorů vakcinace, revize smluvních závazků atd. atd. Hamplová zdůraznila, že je prostě je třeba prověřit úplně všechno. Podle jejích slov jde totiž o oblast, jaká se v historii v tak masovém měřítku ještě nevyskytla, a kdy podnikatelské lobby zcela ovládlo veřejný prostor. I to bude podle jejího vyjádření tématem... tedy role mediální propagandy za veřejné peníze. 

Také jsme psali: 
Senátorka na závěr napsala, že veškeré detaily představí počátkem roku 2023.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: fb43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%