Svátek má: Petra

Politika

Velikost textu:

Rošáda ve zpravodajství ČT u Událostí až po jejich komentáře

Rošáda ve zpravodajství ČT u Událostí až po jejich komentáře

Bývalý zpravodaj ČT v USA Martin Řezníček a čerstvá držitelka novinářské ceny Světlana Witowská budou od června moderovat Události a Události, komentáře. Ale to není jediná změna, kterou ohlásila přímo ve svých pořadech Česká televize.

Říka se ... Česká, tedy naše televize. To znamená, že je jaká?
26. května 2018 - 07:46

Naopak rychle mluvící moderátor komentovaných Událostí David Borek se učí ke stávající jazykové vybavenosti ještě  hebrejštinu, protože  bude pracovat v Izraeli, kde nahradí jako zpravodaj ČT Jakuba Szántó, který po návratu do Prahy posílí zahraniční redakci. Česká televize rovněž oznámila, že spojí tým moderátorů, který bude pokrývat oba hlavní zpravodajské pořady a to v 19 hodin začínající Události s pořadem začínajícím patrně stále jen ve všední dny po 22 hodině Události, komentáře.

Ke stávajícím učinkujícím v pořadu  Událostí k bývalému válečnému zpravodaji  ostřílenému Michalu Kubalovi,  k postavou vysoké  Daniele Písařovicové, ke vždy uhlazenému Jakubu Železnému a z už z minulého století zavedeného Televizního klubu mladých a ze soutěží bez hranic známé Marcele Augustové přibydou právě i svého času na konkureční  Primě působící Světlana Witowská a ještě nedávný zpravodaj z Ameriky Martin Řezníček, kteří se budou střídat i v Událostech, komentářích.

Podle jich samých chce  Česká televize akcentovat roli Událostí, komentářů jako stěžejního zpravodajsko-publicistického pořadu v pozdně večerním čase.


V rámci dalších změn pak bude s příjemným sametovým hlasem Daniel Takáč moderovat Interview ČT24, kde doplní hlasově už méně vyladěnou Zuzanu Tvarůžkovou. Jakub Szántó, jehož vídáte v zahraničních  reportážích, ve kterých se občas střílí a hází kamením a zapálenými láhvemi do lidí s copánkem na hlavě, po návratu z Izraele posílí redakci zahraničního zpravodajství. Jak už víte, novým zpravodajem ČT v Bruselu se stal původně  komentátor Událostí  Lukáš Dolanský.(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)