Svátek má: Ctirad

Politika

Velikost textu:

SPO nezpochybňuje objektivní fakta z historie o utrpení lidí v táboře Lety

SPO nezpochybňuje objektivní fakta z historie o utrpení lidí v táboře Lety

"Hnutí SPD naprosto nezpochybňuje objektivní historická fakta o utrpení lidí, které prodělali v pracovním a sběrném táboře Lety v době druhé světové války," píše se v prohlášení Hnutí SPD upozorňující na v médiích probíhající intenzivní kampaň proti SPD.

Snímek mapy obce Lety s vyznačením vepřína, o kterém se mluví
7. února 2018 - 08:12

"Plánovité vyvraždění Židů, Slovanů a tehdy takzvaného cikánského obyvatelstva bylo součástí zločinných plánů nacistů na takzvané konečné řešení rasové otázky. Jde o nezpochybnitelný fakt. Hnutí SPD má v případě tábora v Letech výhrady ke způsobu řešení piety tohoto místa. Odmítáme utajovaný způsob jednání o odkoupení farmy, která z části leží na bývalém území tábora a považujeme postup v této věci za riziko ve vztahu k výdajům státu a celkovému majetkovému vypořádání místa," píše se dál v prohlášení.

Vepřín v Letech zbouráme, aby se vědělo, že za války byli Češi svině?

"V České televizi a některých dalších médiích probíhá intenzivní kampaň proti SPD. Cílem je dostat SPD na politický okraj a zabránit přímé i nepřímé účasti SPD na sestavování vlády. Není náhodou, že tato kampaň nabrala na síle po znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem České republiky. Kampaň má zabránit programové spolupráci SPD, prezidenta a hnutí ANO. Kampaň je vedena s cílem zvrátit výsledek demokratických voleb a je vedena v zájmu nadnárodního řízení České republiky. Obvinění SPD z tunelování volební kampaně nebo popírání holocaustu jsou vykonstruovaná a směšná. SPD se bude bránit právní cestou a podá trestní oznámení," uvádí se mimo jiné v prohlášení, které hnutí SPD zaslalo redakci webu Prvnizpravy.cz.
 


Jinak vysokou cenu za odkoupení a následné zbourání funkčního vepřína v Letech ve stejný den na tiskové konferenci odsoudil i předseda KSČM Vojtěch Filip, který se k tomu vyjádřil i dříve ...

Filip k Hermanovu vepřínu v Letech: Veřejný zájem? Lžete, pane ministře!

V minulosti způsob zbourání vepřína odsoudili ve svém prohlášení předseda Strany práv občanů Jan Veleba a v rozhovoru pro TV Barrandov rovněž prezident republiky Miloš Zeman.

Tábor v Letech: Symbol politické licoměrnosti a neznalosti souvislostí

(ps, Prvnizpravy.cz, obrázek z mapy na webu ZÚ)