Svátek má: Julie

Politika

Velikost textu:

Štefec: Fiala se naučil využívat politiku jako nástroj manipulace

Štefec: Fiala se naučil využívat politiku jako nástroj manipulace

Dostal jsem několik otázek, které mě donutily skutečně se zamyslet nad situací v naší zem. Odpověděl jsem na ně pisateli podle nejlepšího svědomí. Třeba vás odpovědi také zaujmou, napsal Jaroslav Štefec na facebooku.

Jaroslav Štefec
11. ledna 2023 - 08:20

1. Dokázal byste odpovědět na moji otázku, čeho chce Fialova vláda dosáhnout svou protilidovou politikou? Vždyť by měli především uvažovat, jak pomoci obyčejným lidem!

„Jestli pan Fiala nad něčím uvažuje, tak určitě ne nad tím, jak pomoci lidem, a zvláště ne "obyčejným". On totiž uvažuje jako politolog, ne politik. Neumí, a ani se nesnaží skutečně vést český stát k dosahování jakýchkoliv cílů, a už vůbec ne národních. Umí ale ovládat a manipulovat lidi, protože to je hlavním cílem politologie. Naučil se využívat politiku jako nástroj manipulace. Je si velmi dobře vědom síly médií a toho, které složky státu potřebuje k získání skutečné moci nad obyvateli státu, aby se udržel u vlády nejen v dalších volebních obdobích, ale i v případě, že se lidé začnou bouřit. Proto ta křečovitá snaha o posílení vlivu na klíčová média, proto snaha umlčet „protistátní“ servery a hlasy na sociálních sítích, proto výměny šéfů silových složek – náčelníka generálního štábu a policejního prezidenta, proto výměny šéfů zpravodajských služeb a šéfa vojenské policie. Proto vyhazovy a výměny klíčových náměstků a šéfů sekcí silových ministerstvech a výměny diplomatů. A proto také snaha ovládnout i post prezidenta republiky, který může, ačkoliv je snaha tuto skutečnost bagatelizovat, být velmi zásadním oponentem jakékoliv vládnoucí kliky a brzdit její kroky směrem k destabilizaci českého státu."

2. Myslíte si, že Fialova vláda je schopná použít proti lidem ukrajinské vojáky, kteří cvičí v současné době v ČR? Třeba k potlačení demonstrací?

„Jen velmi málo lidí v ČR si skutečně uvědomuje, že to, na co se nečinně díváme, je sice plíživý a skrytý, ale dobře připravený a reálně probíhající pokus o státní převrat. A stejně jako dnes už chápeme, co vlastně byla ta tzv. "zlatá devadesátá", kdy se beztrestně rozkradl majetek státu za biliony korun a z bývalé samostatné země se ČR změnila v exploatovanou kolonii, lidé postupně pochopí i to, co se aktuálně děje s naší dříve relativně bohatou a samostatnou zemí a možná to budou chtít zvrátit. Ale podle mého názoru už je na to pozdě. Navíc se bojím se, že v tomto procesu hraje velmi výraznou roli ukrajinská karta. Minimálně jako nástroj pro vzbuzení strachu, který je kořením absolutistické moci."

3. Co by se podle vás stalo, kdyby lidé vyšli do ulic? Přece demonstrace, podobné té na Václavském náměstí v říjnu 2022, nakonec musí donutit vládu, aby změnila své chování!

„Když lidé vyjdou do ulic, nestane se vůbec nic. Chcete důkaz? 21. dubna 2012 se zúčastnilo demonstrace na Václavském náměstí v Praze více než 120 tisíc lidí z celé ČR. Pořádala ji Českomoravská konfederace odborových svazů spolu s dvěma desítkami dalších organizací a iniciativ. Účastníci požadovali zastavení reforem vlády Petra Nečase (ODS), demisi kabinetu a předčasné volby. A co se stalo? Výsledek absolutní nula. Současné partě tzv. „politiků“ jsou demonstrace jen pro smích. Mají přece svých „demokraticky zvolených“ 108!4. Pokud by vláda pokračovala v současném trendu a nic by se nezměnilo ani v případě, že by v ulicích skutečně byly stovky a stovky tisíc lidí, co dál?

„Jediné, co by se v takovém případě dalo dělat, je řešení ve smyslu čl. 23 ústavní Listiny základních práv a svobod, pravící, že: "Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny." Což je z hlediska věcného obsahu silně diskutabilní a neobešlo by se to bez přímého „vstupu“ občanů na půdu Parlamentu a zásahu do jeho činnosti. "Stoosmičková" mantra jistého Marka Bendy by tím okamžikem ztratila definitivně jakýkoliv smysl a bylo by jen otázkou, koho „lid“ dosadí do čela sněmovny a jak naloží s vládou. Ovšem tohle už je revoluce a je třeba počítat s tím, že stávající vláda využije k udržení u moci všechny dostupné prostředky, včetně policie a armády. A možná nejen české."

5. Říká se, že v české politice chybí stateční lidé, schopní a ochotní provádět změny. Myslíte si, že by se dali najít nebo vychovat? To přece nemůže být až tak složité!

„Je pravda, že české politické scéně chybí dostatečně charismatická a razantní osobnost, které by lidé byli ochotni skutečně naslouchat a podpořit ji. Ovšem za takovými „vůdci“ stojí obvykle zcela necharismatické a prozaické peníze a zájmy. Muselo by dojít k domluvě českých miliardářů se zájmy, které bychom alespoň vzdáleně mohli nazvat národními, a k jejich sjednocení podle maďarského vzoru. Co myslíte, že přivedlo k moci současného maďarského vůdce Orbána?


Pokud vím, začalo se to dařit i u nás, ale pak došlo k takové dodnes trochu záhadné havárii vrtulníku v USA. Kdybych byl konspirační teoretik, řekl bych, že nebyla náhodná. Díky ní tak k další "maďarské kontrarevoluci" už nedošlo. Navíc Američané by ji určitě stejně nepřipustili. Zvláště proto, že jako ČR už dlouho hrajeme významnou roli v jejich plánech generování cílů pro omezenou jadernou válku v Evropě. Zkuste si najít informaci o tzv. Kyjevském paktu."

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX